Akcja Katolicka to ruch katolików świeckich, zmierzający do większego nasycenia życia publicznego wartościami chrześcijańskimi oraz organizowanie współpracy z hierarchią Kościoła.

W naszej parafii wspólnota Akcji Katolickiej została zawiązana przez księdza proboszcza Krzysztofa Wymazałę w sierpniu 2013 roku. Od września 2014 roku Asystentem Akcji Katolickiej jest ks. Proboszcz Marek Chorzępa. Spotkania AK odbywają się w każdą trzecią sobotę miesiąca, a poprzedzone są Eucharystią.

Działalność Akcji Katolickiej w naszej parafii to między innymi:

  • Przygotowywanie rozważań do nabożeństw różańcowych i Drogi Krzyżowej,
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu podczas Triduum Paschalnego,
  • Współorganizowanie Dnia Dziecka, spotkania ze św. Mikołajem, balów charytatywnych,
  • Organizowanie Spotkania Opłatkowego dla seniorów, osób starszych i samotnych
    z naszej parafii,
  • Przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.

Patronem Akcji Katolickiej w Polsce jest między innymi błogosławiony Stanisław Starowieyski.

Codzienna modlitwa członka Akcji Katolickiej: Bądź uwielbiony Boże za łaskę chrztu świętego, dzięki której stałem się członkiem Twojego Mistycznego Ciała – Kościoła świętego. Dziękuję Ci, Panie, za powołanie i umocnienie mnie do apostolstwa. Dziękuję Ci, Boże, za obdarzenie mnie charyzmatem głoszenia Dobre Nowiny współczesnemu człowiekowi w łączności z moim biskupem i proboszczem. Przeżywam wielkość swego powołania, lecz uświadamiam sobie także słabość i kruchość moją. Dlatego proszę Cię, Boże, Stwórco i Królu Wszechświata, byś wspierał mnie w budowaniu Twojego Królestwa. Spraw, bym czynnie uczestniczył w życiu Twojego Kościoła i Ojczyzny. Dodawaj mi sił i mądrości, bym modlitwą i apostolską działalnością uświęcał moje życie osobiste i rodzinne, sferę pracy i wypoczynku sektor kultury i życia publicznego. Ześlij, proszę, światło Ducha Świętego, bym Twoją pomocą wsparty, mógł właściwie formować siebie i innych zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego. Użycz mi tej łaski, abym uczestnicząc w Akcji Katolickiej był dyspozycyjnym, gotowym do wyrzeczeń, wiernym podjętym postanowieniom i wytrwałym w przeciwnościach. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Święty Wojciechu i Bł. Stanisławie Kostko Starowieyski – Patronowie Akcji Katolickiej w Polsce. Módlcie się za nami.

błogosławiony Stanisław Starowieyski