1. Dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę, dokupione kwiaty i ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę: Noga, Jankowski, Małecki, Palcowski, Wojewódka, Paśkiewicz.
  2. Różaniec przed sumą 3 maja poprowadzi Róża pani Józefy Nowak, 5 maja – Róża pani Józefy Miś.
  3. W środę początek Nabożeństw Majowych. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach. W szczególności zapraszam dzieci i proszę rodziców, aby pomogli swoim dzieciom dotrzeć do kościoła. Zachęcam również do podtrzymywania tradycji majowych spotkań przy kapliczkach, aby swoim śpiewem i modlitwą czcić Matkę Najświętszą.
  4. I czwartek miesiąca, 2 maja. O godz. 10.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych. Podczas nabożeństwa majowego modlić się będziemy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
  5. 2 maja to Święto Flagi Narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag, także ze względu na Święto Narodowe Konstytucji 3 maja.
  6. W piątek, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Narodowe Konstytucji 3 maja. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Na sumie, o godz. 10.30, sześcioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej. Polecam je modlitwom wszystkich parafian. Na Mszy św. o godz. 14.00 Rocznicę I Komunii Świętej przeżywać będą dzieci z klasy IV. 3 maja przypada również I piątek miesiąca.
  7. I sobota miesiąca, 4 maja. Wizyta u chorych z posługą sakramentalną rozpocznie się tego dnia o godz. 10.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii. Tego dnia, we wspomnienie św. Floriana – obchodzić będziemy święto patronalne wszystkich strażaków. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam wszystkich członków OSP – także tych w stanie spoczynku.
  8. 5 maja rozpoczną się zapisy na turnusy wakacyjne organizowane przez Oazę. Dzieci i młodzież, od 5 klasy wzwyż, które chciałyby uczestniczyć w takich rekolekcjach, proszę o skontaktowanie się ze mną najpóźniej do 15 maja. Więcej szczegółów w gablocie i na naszej stronie internetowej.

 

Intencje mszalne (29 kwietnia – 5 maja):

 

poniedziałek (29 kwietnia) – godz. 18.00: 

O łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże dla Stanisława i Janiny;

+ Władysław Wiercioch – int. od rodziny Gancarzów;

wtorek (30 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Władysław Porada – int. od córki Emilii;

+ Władysław Wiercioch – int. od rodziny Czekajskich;

środa (1 maja) – godz. 18.00: 

O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych oraz wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr – int. od Róży p. Marii Myrdy;

+ Władysław Wiercioch – int. od rodziny Czekajskich;

czwartek (2 maja) – godz. 18.00: 

O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych oraz wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr – int. od Róży p. Janiny Chmiel;

+ Władysław Wiercioch – int. od rodziny Bernackich;

piątek (3 maja):

7.30 – O silna wiarę i jedność w narodzie i w naszej parafii – intencja od Róży p. Józefy Nowak;

10.30W int. Dzieci Pierwszokomunijnych – o łaskę życia w Komunii z Chrystusem;

14.00W int. Dzieci obchodzących w tym roku Rocznicę  I Komunii Świętej – o wytrwanie w Komunii z Chrystusem;

+ Władysław Wiercioch – int. od swatowej z Rzeszowa;

sobota (4 maja) – godz. 18.00:

W int. Druhen i Druhów z OSP w Łukawcu – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia oraz św. Floriana o raz o wieczną szczęśliwość dla zmarłych strażaków z naszej OSP;

+ Władysław Wiercioch – int. od Marii i Kazimierza Rząsów;

niedziela (5 maja):

7.30W intencji parafian;

10.30 – O pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie – intencja od Róży p. Janiny Drzał;

14.00 – + Ryszard, Maria, Bartłomiej;

+ Władysław Wiercioch – int. od Janusza Rząsy;