1. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca, w naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Wspólny Różaniec o godz. 17.00.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz za udekorowanie kościoła kwiatami. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Poźniak, Orzech, Nowak, Kloc, Nowak.
 3. Różaniec przed sumą 24 września poprowadzi Róża pani Marii Myrdy.
 4. Składam serdeczne podziękowania Parafialnej Caritas, Strażakom z OSP w Łukawcu, panom Zbigniewowi Rydzowi Romanowi Nodze, oraz pani Oktawii Gołąb za pomoc w przygotowaniu spotkania przy grillu na rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego. Bóg zapłać.
 5. Z kościoła można zabrać formularze Deklaracji przystąpienia do Róży Różańcowej Rodziców w intencji Dzieci. Wypełnioną deklarację należy dostarczyć do 28 września. 1 października będzie można odebrać karty z tajemnicami różańcowymi. Zachęcam do podjęcia tej modlitwy.
 6. W środę, 20 września, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Biuro dodało nam jeszcze 3 miejsca w grupie, więc gdyby były jeszcze osoby chętne na wyjazd to proszę przyjść na środowe spotkanie.
 7. W piątek, 22 września zapraszam na Mszę Świętą wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Podczas tej Mszy Świętej kandydaci zostaną uroczyście włączeni w poczet ministrantów, a dla siódmoklasistów zostaną poświęcone nowe alby.
 8. W sobotę, 23 września, o godz. 10.00 zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.
 9. W sobotę na Mszę Świętą i spotkanie zapraszam uczniów kl. 8 (wraz z rodzicami), którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam szczególnie dzieci.
 11. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona przy naszym kościele zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia Via. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 12. Ogłoszenie sołtysa Łukawca: W czwartek, 21 września, o godz. 18.30, 2 termin: o godz. 19.00 odbędzie się w Domu Strażaka zebranie wiejskie, którego głównym tematem będzie zatwierdzenie wniosku o podziale funduszu sołeckiego na rok 2024. Zapraszamy do udziału w zebraniu.

 

 

Intencje mszalne (18 września – 24 września):

 

poniedziałek (18 września) – godz. 18.00: 

W intencji Joanny i Daniela – o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i o szczęśliwe rozwiązanie dla Joanny;

+ Antonina Pawlus (greg. 18);

+ Stanisław Hazik – int. od sąsiadki Zofii;

wtorek (19 września) – godz. 18.00: 

+ Czesława Porada – int. od Romana;

+ Antonina Pawlus (greg. 19);

+ Stanisław Hazik – int. od rodziny Golców i Gratów;

środa (20 września) – godz. 18.00: 

+ Maria Noga – w 1 rocznicę śmierci;

+ Antonina Pawlus (greg. 20);

+ Stanisław Hazik – int. od sąsiadów Gratów, Koszelów, Pasternaków;

czwartek (21 września) – godz. 18.00: 

+ Bronisław i Stanisława Pokrzywa – w 5 rocznicę śmierci Bronisława;

+ Antonina Pawlus (greg. 21);

+ Stanisław Hazik – int. od Edyty i Mariusza Więcków;

piątek (22 września) – godz. 18.00:

+ Aleksander i Tadeusz – z rodziny Pieczonków;

+ Antonina Pawlus (greg. 22);

+ Stanisław Hazik – int. od rodziny Ząbków;

sobota (23 września) – godz. 18.00:

+ Stefania i Andrzej Nowak – w rocznicę śmierci;

+ Antonina Pawlus (greg. 23);

+ Stanisław Hazik – int. od sąsiadów Hajduków;

niedziela (24 września):

7.30 – + Bronisława i Stanisław Michałek;

10.30 – + Władysław i Bronisława Złamaniec;

14.00W intencji parafian;

+ Antonina Pawlus (greg. 24);

+ Stanisław Hazik – int. od sąsiadki Malakowej;