1. Serdeczne Bóg zapłać delegacji z naszej parafii, która reprezentuje nas na Jasnej Górze, na dożynkach ogólnopolskich.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz udekorowanie kościoła kwiatami. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Orzech, Ząbczyk, Gancarz, Chmiel, Kuźniar.
  3. Różaniec przed sumą 10 września poprowadzi Róża pani Józefy Miś.
  4. Fundacja Galicja Semper Fidelis we współpracy z naszą parafią zaprasza na cykl spotkań edukacyjno-poradnikowych dla seniorów 60+. Spotkanie organizacyjne dla chętnych odbędzie się w niedzielę. 3 września, o godz. 15.00. Zapraszam również tych, którzy uczestniczyli w ubiegłorocznej edycji spotkań.
  5. Początek Nowego Roku Szkolnego w poniedziałek 4 września. Msza św. w naszym kościele o godz. 8.00, na którą serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli, abyśmy mogli wspólnie wypraszać potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo na nadchodzące miesiące nauki. W szczególności zapraszam pierwszoklasistów, którym zostaną poświęcone plecaki z przyborami szkolnymi.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  7. W piątek, 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Po Mszy św. poświęceniem ziarna na zasiew.
  8. W sobotę, na godz. 15.00 zapraszam do ogrodu przy plebanii wszystkie grupy działające przy parafii na rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego przy grillu. Zapraszam Parafialny i Szkolny Caritas, Akcję Katolicką, ministrantów i lektorów oraz oazę. W programie przewidziany jest pokaz udzielania pierwszej pomocy.
  9. Dla osób, które udają się do Markowej na Uroczystości Beatyfikacyjne Rodziny Ulmów autokar zostanie podstawiony na placu kościelnym w niedzielę, 10 września. Zbiórka o godz. 4.30. Wejściówki do sektorów zostaną rozdane w autokarze. Warto zabrać ze sobą krzesełko turystyczne lub karimatę, wodę do picia i suchy prowiant.

 

Intencje mszalne (4 września – 10 września):

 

poniedziałek (4 września): 

– godz. 8.00: W int. dzieci, młodzieży, rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych z naszej szkoły, o łaski i Boże Błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym;

– godz. 18.00: + Magdalena Patrzyk – int. od męża i córki;

+ Antonina Pawlus (greg. 4);

+ Stanisław Hazik – int. od Jana i Anny z Nowej Wsi;

wtorek (5 września) – godz. 18.00: 

+ Czesława Porada – int. od męża;

+ Antonina Pawlus (greg. 5);

+ Stanisław Hazik – int. od Genowefy Kloc;

środa (6 września) – godz. 18.00: 

+ Bronisław i Maria;

+ Antonina Pawlus (greg. 6);

+ Stanisław Hazik – int. od Sebastiana i Danieli Pytel;

czwartek (7 września) – godz. 18.00: 

+ Bartłomiej i Janina;

+ Antonina Pawlus (greg. 7);

+ Stanisław Hazik – int. od Zofii Musiał z rodziną;

piątek (8 września) – godz. 18.00:

O Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla syna – int. od  Mamy;

+ Antonina Pawlus (greg. 8);

+ Stanisław Hazik – int. od Małgorzaty i Wojciecha z rodziną;

sobota (9 września) – godz. 18.00:

+ Czesława Porada – int. od córki Ireny z mężem;

+ Antonina Pawlus (greg. 9);

+ Stanisław Hazik – int. od Małgorzaty i Wojciecha z rodziną;

niedziela (10 września):

7.30W intencji parafian;

10.30Z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski dla wszystkich parafian – int. od grupy wieńcowej od początku Łukawca do kościoła;

14.00 – + Helena i Józef Nowak;

+ Antonina Pawlus (greg. 10);

+ Stanisław Hazik – int. od Ireny i Andrzeja Szulińskich;