1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: dwie rodziny Kasiaków, Chyłek, Gunia, Ruszała.
  2. Różaniec przed sumą 16 kwietnia poprowadzi Róża pani Anieli Nogi.
  3. Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania Liturgii Triduum Paschalnego i do pięknego jego przeżycia: Ks. Tomaszowi Bąkowi za wspólną modlitwę i głoszone Słowo Boże; Animującym śpiew liturgiczny, Panu Kościelnemu, Ministrantom, Lektorom i Psałterzystkom; paniom Agnieszce Rogali, Oktawii Gołąb, Jolancie Wojewódce, Małgorzacie Kasiak, Annie Wiercioch i Teresie Głowiak oraz panom Adamowi Misiowi i Zbigniewowi Rydzowi za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych i liturgicznych. Dziękuję pewnej rodzinie za ufundowanie Paschału. Wszystkim panom, którzy podjęli nocne dyżury przy Grobie Pańskim. Dziękuję naszym strażakom, którzy podjęli wartę honorową. Tym, którzy adorowali Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie, w dzień i w nocy, serdeczne Bóg Zapłać. Niech Zmartwychwstały Jezus wynagrodzi każdy trud i zaangażowanie swoim błogosławieństwem.
  4. Rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz rodzicom młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania dziękuję za ofiarowaną nową figurę Jezusa Zmartwychwstałego oraz za komplet lichtarzy i świec, które staną na bocznych ołtarzach. Składam serdeczne Bóg Zapłać.
  5. W czwartek, 13 kwietnia, na Mszę św. i spotkanie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
  6. II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nasz Odpust Parafialny. Msze św.: o godz. 7.30, uroczysta suma o godz. 11.00, i ostatnia o 14.00.
  7. Na uroczystą sumę odpustową zapraszam wszystkie grupy i organizacje działające na terenie naszej parafii. Zapraszam OSP z pocztem sztandarowym, KGW, Zespół Łukawianie, Akcje Katolicką, Oazę i świętujące Caritas i Szkolne Koło Caritas.
  8. II Niedziela Wielkanocna jest również świętem patronalnym Caritas, także naszego Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas. Wraz z całym Kościołem w Polsce tego dnia rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Po wszystkich Mszach Świętych zbierać będziemy datki do puszek, które zostaną  przeznaczone na potrzeby Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Za tydzień przypada również III niedziela miesiąca. Ofiary na tacę będą zbierane jako składka inwestycyjna.

 

Intencje mszalne (11 kwietnia – 16 kwietnia):

 

wtorek (11 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Józef i Antonina Moskwa – w rocznicę śmierci Józefa;

+ Czesława Porada – (greg.10);

+ Piotr Kamiński – int. od cioci Bożeny z rodziną;

+ Emilia Michałek – int. od siostrzenicy Anny z rodziną;

środa (12 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Maria i Wincenty Gaweł;

+ Czesława Porada – (greg.11);

+ Piotr Kamiński – int. od Klaudii z rodziną;

+ Emilia Michałek – int. od Róży p. Marii Myrdy;

czwartek (13 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Józef i Bronisława Lech – w rocznicę śmierci Józefa;

+ Czesława Porada – (greg.12);

+ Piotr Kamiński – int. od Kingi z rodziną;

+ Emilia Michałek – int. od rodziny Rząsów;

piątek (14 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Franciszka i Bronisław Ryndak;

+ Czesława Porada – (greg.13);

+ Piotr Kamiński – int. od Dawida z rodziną;

+ Emilia Michałek – int. od Czesławy Gaweł;

sobota (15 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Stefania, Józef, Bronisław – z rodziny Chmajów;

+ Czesława Porada – (greg.14);

+ Piotr Kamiński – int. od Oktawii z rodziną;

+ Emilia Michałek – int. od Zofii Kuźniar;

niedziela (16 kwietnia):

7.30+ Aniela;

11.00 – 1) W intencji parafian; 2) W int. Agnieszki Rogali i jej rodziny – z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

14.00+ Tomasz i Wiktoria Jucha;

+ Czesława Porada – (greg.15);

+ Piotr Kamiński – int. od Teresy i Tomasza Kusych z rodziną;