1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Zdeb, Śliż, Kowal, Buszta, Pasierb.
  2. Różaniec przed sumą 14 sierpnia poprowadzi Róża pana Józefa Stróża.
  3. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia, obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 7.30, 10.30 i 14.00. Na sumie o 10.30 poświęcimy wieńce, które będą znakiem naszej wdzięczności wobec Boga za Jego Opatrzność – pełną miłosierdzia troskę o nas i za Jego błogosławieństwo w naszej pracy, szczególnie w pracy rolników. Przed sumą uroczyste wejście w wieńcami. Proszę, aby delegacje z wieńcami przed Mszą św. zgromadziły się przed zakrystią. Zachęcam również do przygotowania uroczystej procesji z darami – z tym, co symbolizować będzie owoc pracy naszych rąk. Na każdej Mszy św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów;
  4. Caritas naszej parafii zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do Radecznicy, gdzie nawiedzimy Sanktuarium św. Antoniego i do Zamościa. Pielgrzymka odbędzie się 10 września. Koszt, w który wliczeni są przewodnicy i obiad, wynosi 120 zł. Zapisy w zakrystii do 28 sierpnia.
  5. Prawie wszystkim w naszej parafii znany jest p. Eugeniusz Świderek: kierowca MKS i życzliwy ofiarodawca chryzantem do naszego kościoła na Uroczystość Wszystkich Świętych. Wiemy, jaka tragedia go spotkała – w pożarze stracił niemalże cały swój dobytek. Chcemy przyjść mu z pomocą poprzez zbiórkę datków do puszek. Zbiórkę tę przeprowadzimy w następną niedzielę, 14 sierpnia, po wszystkich Mszach Świętych. Z góry składam serdeczne Bóg Zapłać, za każda ofiarę.
  6. Dzisiaj kolejny dzień z Dni Łukawca. Organizatorzy zapraszają całe rodziny na obfitość atrakcji. Dobra i godziwa wspólna zabawa niech nas jednoczy i integruje.
  7. W tym tygodniu na terenie Łukawca można będzie skorzystać z usług kominiarskich.

 

 

Intencje mszalne (8 sierpnia – 14 sierpnia):

 

poniedziałek (8 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Maria i Franciszek Bojda;

+ Stanisława Pokrzywa – int. od Syna Romana z rodziną;

+ Stefan Tomasik – int. od siostrzenicy z córkami;

wtorek (9 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Tomasz Baran;

+ Stanisława Pokrzywa – int. od sąsiadów Tomaków;

+ Stefan Tomasik – int. od rodzin Tomasików i Drzałów z Czarnej;

środa (10 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Stanisława Pokrzywa – int. od syna Romana z rodziną;

+ Stanisława Pokrzywa – int. od Zakładu Pogrzebowego Haron;

+ Stefan Tomasik – int. od rodzin Tomasików i Drzałów z Czarnej;

czwartek (11 sierpnia) – godz. 18.00:

W int. Dominiki Kłęk – z okazji 18-tych Urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski w dorosłym życiu;

+ Stanisława Pokrzywa – int. od rodzin Głowiaków i Sierżęgów;

+ Stefan Tomasik – int. od siostry z mężem;

piątek (12 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Stanisława Pokrzywa – int. od siostry Julii z rodziną;

+ Stanisława Pokrzywa – int. od rodziny Bożków;

+ Stefan Tomasik – int. od siostrzenicy s. Miłosławy;

sobota (13 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Bronisława i Henryk Urban;

+ Stanisława Pokrzywa – int. od rodziny Wnęków;

+ Stefan Tomasik – int. od koleżanek ze Szpitala nr 2;

niedziela (14 sierpnia):

7.30W intencji parafian;

10.30+ Józefa i Franciszek Rząsa;

14.00+ Marianna, Stanisław, Wiesława Jankowscy;

+ Stanisława Pokrzywa – int. od rodziny Kasiaków;

+ Stefan Tomasik – int. od kolegi Czesława;