W Wielki Czwartek, o godz. 18.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy w naszej parafii obchody Triduum Paschalnego, czyli Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. Andrzej Sołtys.
W czasie Liturgii miał miejsce obrzęd „Mandatum”- czyli umycia nóg wybranym przedstawicielom parafian, którego dokonał ks. Proboszcz. Na koniec nastąpiło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy.

 

 

W Wielki Piątek przeżywaliśmy mękę i śmierć Pana Jezusa opowiedzianą słowami św. Jana. Słowo  Boże skierował do nas ks. Tomasz Bąk. Następnie odbyła się adoracja Krzyża Świętego, po której Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu.

 

 

Wielka Sobota to czas zadumy w Kościele, podczas którego mogliśmy adorować Jezusa w grobie. W tym dniu odbyło się także tradycyjne poświęcenie pokarmów.

 

 

Po zapadnięciu zmroku, rozpoczęliśmy świętowanie największego wydarzenia w dziejach świata – Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się obrzędem poświęcenia ognia przed kościołem i zapalenia Paschału. Po homilii, którą wygłosił ks. Proboszcz rozpoczęła się Liturgia Chrzcielna. Ostatnią częścią celebracji Wigilii Paschalnej w Wielką Noc była Liturgia Eucharystyczna – szczytowy moment świętowania tej wyjątkowej Nocy. Po uroczystym błogosławieństwie rozeszliśmy się do domów ogłaszać zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią.