1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Smycz, Stecki, Wołoszyn, Wiercioch i Więch.
 2. Różaniec przed sumą 6 marca poprowadzi Róża pana Józefa Stróża.
 3. Jutro, w poniedziałek, o godz. 18.00, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje, które wprowadzą nas w okres Wielkiego Postu. Zakończą się w Środę Popielcową 2 marca. Rekolekcje poprowadzi Dominik Chmielewski, salezjanin. Serdecznie zachęcam i zapraszam do wzięcia udziału w tych rekolekcjach.
 4. W środę, 2 marca rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świąt Paschalnych. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły. Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka Środa Popielcowa będzie w tym roku obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.
 5. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 8.00 i o 18.00. Na Mszach św. składka na tacę, która zostanie przekazana jako nasza pomoc w budowie kościoła pw. Bł. Jana Balickiego, który powstaje na nowym osiedlu przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę oraz koniecznością i powinnością pomocy ofiarom tej wojny (w tym dzieciom, starcom, a także żyjącym na Ukrainie Polakom) – Caritas w całej Polsce, także i w naszej parafii, organizuje 2 zbiórki do puszek: w niedzielę (27 lutego) oraz w Środę Popielcową (2 marca). Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 7. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 00. Po nim Msza św. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. Paweł Koleśnikowicz.
 8. Wielki Post to czas pokuty. Formą pokuty jest też modlitwa. Chcę zaprosić wszystkich parafian do bardziej intensywnej modlitwy w czasie Wielkiego Postu. Wykorzystujmy możliwość modlitwy Nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia czy Nowenną do Miłosierdzia Bożego. W Wielkim Poście będzie również możliwość uczestnictwa w piątkowych adoracjach Najświętszego Sakramentu i w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszam również do wspólnej modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 16.30 we wtorki, czwartki i soboty, oraz do rozważania Drogi Krzyżowej oprócz piątku, jeszcze w poniedziałki i środy o 16.30. Zachęcam także do podejmowania postu
 9. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca marca – modlić się będziemy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 10. I Piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna. Od godz. 15.30 – możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 11. I sobota miesiąca. Wizyta u chorych od godz. 9.00 (chorych proszę zgłaszać w zakrystii). Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe – po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
 12. W dniach 3 – 11 marca 2022 r. nasza parafia włączy się w organizowaną na terenie całej Polski Nowennę za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
 13. We współpracy z p. Andrzejem Klimczakiem, dziennikarzem, który jest w stałym kontakcie z Ukrainą, w naszym dekanacie organizowana jest pomoc dla ludzi pozostających na terenie wojny. Od niedzieli do środy, do godz. 15.00 przed wejściem do kościoła będzie wystawiony kosz na zbierane artykuły. Po tej godzinie zebrane dary zostaną przewiezione na miejsce zbiórki do budynku OSP w Łące. Na dzień dzisiejszy na Ukrainie najbardziej potrzebują: długotrwała żywność (konserwy, kasza, ryż, makarony, czekolada), środki opatrunkowe, środki dezynfekujące, lekarstwa przeciwgorączkowe, przeciwzapalne (dostępne bez recepty) oraz artykuły chemiczne (np. proszek do prania, mydło).

 

Intencje mszalne (28 lutego – 6 marca):

 

poniedziałek (28 lutego) – godz. 18.00:

+ Tadeusz Kuźniar – int. od żony;

+ ks. Mariusz Wójcik;

+ Weronika Szala – int. od Zakładu Pogrzebowego Haron;

wtorek (1 marca) – godz. 18.00: 

+ Michalina, Teodor, Stanisław;

+ ks. Jan Kulpa;

+ Weronika Szala – int. od rodziny Rogalów;

środa (2 marca):

godz. 8.00: – + Maria i Fabian Wiercioch – w rocznicę śmierci Marii;

godz. 18.00: – W int. ks. Dominika Chmielewskiego – naszego rekolekcjonisty – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

+ Weronika Szala – int. od rodzin Wierciochów i Drupków;

czwartek (3 marca) – godz. 17.00:

+ Kazimierz Jarecki – int. od brata Zbigniewa z rodziną;

+ Weronika Szala – int. od koleżanek i kolegów z pracy synowej Bogumiły;

+ Genowefa Pokrzywa – int. od Bogumiły i Czesława Urbanów;

piątek (4 marca) – godz. 17.00:

W intencji Mariusza – w dniu urodzin – z prośbą o opiekę Matki Bożej Miłosierdzia, łaskę zdrowia i wszelkie potrzebne łaski;

+ Weronika Szala – int. od bratowej Marii z rodziną;

sobota (5 marca) – godz. 17.00:

+ Tadeusz Domino – w 13 rocznicę śmierci;

+ Weronika Szala – int. rodziny Ryndaków;

niedziela (6 marca):

7.30+ Kazimierz i Zofia, Zbigniew i Krystyna;

10.30; + Eugeniusz Jamróz – int. od chrześnicy Gabrieli;

14.00W intencji parafian;

+ Anna Ozga – int. od rodziny Pietraszków;