1. Dzisiaj III niedziela miesiąca – w naszej parafii tzw. składka inwestycyjna. W tym miesiącu przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania. Bóg Zapłać za ofiarność. Po Mszy św. popołudniowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Porada, Rzeszutek, Nowak, Bober, Koryl, Grata.
  3. Różaniec przed sumą 25 grudnia poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch i 26 grudnia – Róża pani Józefy Nowak.
  4. W poniedziałek i wtorek Msze św. w naszym kościele będą tylko rano, o godz. 7.30.
  5. We wtorek 21 grudnia w naszym kościele będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej. Od godz. 10.00 do 12.00 będzie spowiadało 3 kapłanów i od 16.00 do 19.00 (z przerwą od 17.30 do 18.00) będzie spowiadało 4 kapłanów. Podczas spowiedzi będzie udzielana Komunia Święta.
  6. W piątek – 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 7.30. Od godz. 9.00 wizyta u chorych. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
  7. Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św.: Pasterka o godz. 22.00 i o 24.00, następnie o 7.30, 10.30 i 14.00.
  8. Następna niedziela, 26 grudnia, będzie Niedzielą Świętej Rodziny. Modlić się będziemy szczególnie w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam szczególnie dzieci. Dla nich okolicznościowe kazanie.
  9. Wizyta duszpasterska w tym roku. Zgodnie z postanowieniem ks. Bpa Ordynariusza także w tym roku wizyta duszpasterska nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Podobnie jak w roku ubiegłym chciałbym gorąco zaprosić wszystkich parafian na modlitewne spotkania bożonarodzeniowe, które rozpoczną się w poniedziałek, 27 grudnia. O godz. 18.00. będzie odprawiana Msza św. w intencji zaproszonych rodzin: O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia, łaskę zdrowia i wszelkie inne potrzebne łaski w Nowym Roku 2022. Do tej ogólnej intencji przychodzący będą mogli włączyć swoje własne, szczegółowe intencje napisane na kartce i złożone przed Mszą św. do skrzyneczki za ławkami. W tym roku zaproszenia będę kierował najpierw do rodzin mieszkających od strony Łukawca Dolnego. Więcej szczegółów w przyszłą niedzielę.

 

Intencje mszalne (20 grudnia – 26 grudnia):

 

poniedziałek (20 grudnia) – godz. 7.30:

+ Wanda, Jan i Andrzej;

+ Albina Porada – int. od koleżanek córki Danuty z Przychodni Onkologicznej;

wtorek (21 grudnia) – godz. 7.30: 

+ Benedykt i Katarzyna;

+ Albina Porada – int. od koleżanek córki Danuty z Przychodni Onkologicznej;

środa (22 grudnia) – godz. 17.00:

W intencji Wiesława z okazji 60 urodzin – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – intencja od żony;

+ Albina Porada – int. od koleżanek córki Danuty z Przychodni Onkologicznej;

czwartek (23 grudnia) – godz. 17.00:

+ Zofia, Józef i Franciszek Orzech;

+ Albina Porada – int. od Marii Kuźniar;

piątek (24 grudnia) – godz. 7.30:

+ Ewa Wiercioch – o radość wieczną;

sobota (25 grudnia):

22.00 + Albina Porada – int. od Grażyny i Jerzego Misiów;

0.00  –  W int. parafian;

7.30+ Wincenty i Honorata – w 50 rocznicę śmierci;

10.30+ Józef i Maria Kamińscy;

14.00+ Tadeusz – int. od Aleksandry i Janusza Koniów;

niedziela (26 grudnia):     

7.30+ Elżbieta Noga;

10.301) + Onufry i Antonina; 2) W intencji Adama Stróża z okazji 25 urodzin – z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – intencja od Rodziców;

14.00 –  W intencji parafian;