Trio Animato to zespół unikatowy o bogatym dorobku artystycznym, będący stałym gościem polskich i europejskich festiwali muzycznych. Działa aktywnie w kraju i zagranicą dając kilkadziesiąt koncertów rocznie.

Marek Jaroszyński (harmonijka chromatyczna), Piotr Bieliński (harmonijka akordowa) oraz Piotr Włodarczyk (harmonijka basowa) to tworzący trio szczecińscy muzycy, absolwenci klasy akordeonu i fortepianu, entuzjaści harmonijki ustnej, koncertujący w niezmienionym składzie od 1992 roku.

Oprócz nagród i wyróżnień zdobywanych na ogólnopolskich festiwalach Animato dwukrotnie stawał na podium międzynarodowych konkursów gry na harmonijce ustnej, m.in. zwyciężając na prestiżowym World Harmonica Festival w Trossingen (Niemcy). Obecnie członkowie zespołu zasiadają w jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów dedykowanych harmonijce ustnej.

Trio Animato, które zostało założone w 1978 roku przez Jerzego Grzesiukiewicza jest najdłużej działającym zespołem kameralnym w Szczecinie.

W ciągu wieloletniej działalności grupa występowała w renomowanych salach koncertowych i filharmoniach w Polsce oraz za granicą prezentując szerokie możliwości techniczne i walory orkiestrowego brzmienia koncertowych harmonijek ustnych.

Trio posiada oryginalny styl wykonawczy bazujący na własnych opracowaniach popularnych utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu, niepowtarzalnym aranżacjom i regularnym koncertom Animato zaliczane jest do ścisłej czołówki tego typu formacji na świecie.

W swoim dorobku grupa ma kilka płyt kompaktowych z różnorodną muzyką w tym ostatni album zatytułowany animato in classic.

Animato działa przy wsparciu Szczecińskiego Towarzystwa Kształcenia Artystycznego z siedzibą przy ul. Pocztowej 31/33, które prowadzi edukację muzyczną dzieci i młodzieży m.in. w klasie harmonijki ustnej.