1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Śliż, Głowiak, Peszko, Grata, Wantrych.
  2. Różaniec przed sumą 8 sierpnia poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
  3. W niedzielę – 15 sierpniaUroczystość Wniebowzięcia NMP. Na sumie o 10.30 poświęcimy wieńce, które będą znakiem naszej wdzięczności wobec Boga za Jego Opatrzność – pełną miłosierdzia troskę o nas i za Jego błogosławieństwo w naszej pracy, szczególnie w pracy rolników. Przed sumą uroczyste wejście w wieńcami. Proszę, aby delegacje z wieńcami przed Mszą św. zgromadziły się przed zakrystią. Zachęcam również do przygotowania uroczystej procesji z darami – z tym, co symbolizować będzie owoc pracy naszych rąk. Na każdej Mszy św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów.
  4. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna w dalszym ciągu przeznaczona na zakup organów. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  5. W przyszłą niedzielę przed kościołem spotkamy kwestujących na rzecz chorego dziecka z Ukrainy. Osoby te, posiadające rekomendacje biskupa diecezji Charkowsko – Zaporoskiej oraz naszej Kurii Diecezjalnej, będą zbierać datki na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji cierpiącej na wodogłowie małej Sofii.
  6. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w naszym kościele, o godz. 15.00 odbędzie się, organizowany przez GOK w Trzebownisku, koncert Zespołu Harmonijek Ustnych Trio Animato, zatytułowany Patronce ziół, kwiatów, owoców i zbóż grajmy… Wszystkich, szczególnie miłośników muzyki harmonijkowej, zachęcam do wzięcia udziału w tym koncercie. Więcej informacji na temat zespołu znajdziemy na naszej stronie internetowej.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w następną niedzielę od godz. 16.00 (po koncercie).

 

Intencje mszalne (9 sierpnia – 15 sierpnia):

 

– poniedziałek (9 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Tomasz Baran – w rocznicę śmierci;

+ Józef Pietraszek – int. od sąsiadów Chłandów;

wtorek (10 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Helena i Wincenty Kokoszka;

+ Józef Pietraszek – int. od sąsiadów Ozgów;

środa (11 sierpnia) – godz. 18.00:

O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Aleksandry i Janusza Koniów;

+ Józef Pietraszek – int. od Edyty Pieczonki;

+ Małgorzata Krasoń – int. od sąsiadów Bieniasz, Moskwa i Więcek;

czwartek (12 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Anna i Emilia Kokoszka;

+ Józef Pietraszek – int. od rodziny Śliżów;

+ Małgorzata Krasoń – int. od sąsiadów Bieniasz, Moskwa i Więcek;

piątek (13 sierpnia) – godz. 18.00:

W int. Bronisława Siwego, z okazji urodzin – o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski;

+ Józef Pietraszek – int. od Bożeny i Wiesława Płoszajów;

+ Małgorzata Krasoń – int. od chrześniaka Mirosława;

sobota (14 sierpnia) – godz. 18.00:

+Maria i Fabian Wiercioch;

+ Józef Pietraszek – int. od rodziny Michałków i Pasierbów;

niedziela (15 sierpnia):

7.30+ Maria Rydz – w dniu imienin;

10.30W intencji parafian; 

14.00Dziękczynna za zbiory, za Bożą opatrzność i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia nad naszą parafią – intencje od parafian mieszkających od początku Łukawca do kościoła;

+ Józef Pietraszek – int. od rodziny Urbanów;