1. W ramach Dnia Solidarności z Poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach, mamy dzisiaj możliwość przyjścia im z pomocą materialną poprzez ofiarę do puszki. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Bojda, Szałęga, Osetek, Porada, Dobrzańska.
  3. Różaniec przed sumą 8 sierpnia poprowadzi Róża pani Janiny Drzał.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – będziemy modlić się w intencji kapłanów i o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. W czwartek, od godz. 16.00 do 18.00 odbędzie się spowiedź przed I piątkiem miesiąca. Spowiadać będzie kilku kapłanów. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania.
  5. I piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna.
  6. I sobota miesiąca – wizyta u chorych od godz. 9.00. Chorych, którzy chcą przyjąć kapłana z posługą sakramentalną, proszę zgłaszać w zakrystii. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe. Na zakończenie zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Miesiąc sierpień, który dzisiaj rozpoczniemy, tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy też, że sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych.
  8. W poniedziałek (2 sierpnia) istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego Porcjunculi. Zachęcam do modlitwy w naszym kościele.
  9. 4 sierpnia o godz. 6.30 Mszą Świętą na placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Organizatorzy zapraszają do duchowego pielgrzymowania w łączności z pielgrzymami poprzez audycje Radia Via.

 

 

Intencje mszalne (2 sierpnia – 8 sierpnia):

 

– poniedziałek (2 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Andrzej i Katarzyna Stróż;

+ Katarzyna Gunia (greg. 29);

+ Józef Pietraszek – int. od rodziny Duszków z Łąki;

wtorek (3 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Maria Tomaka – w 19 rocznicę śmierci;

+ Katarzyna Gunia (greg. 30);

+ Józef Pietraszek – int. od Bożeny Subczak z rodziną;

środa (4 sierpnia) – godz. 18.00:

W 45 rocznicę ślubu Teresy i Tadeusza Bednarzów – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

+ Józef Pietraszek – int. od Czesławy Noworól;

czwartek (5 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Stanisław Głowiak – w 4 rocznicę śmierci;

+ Józef Pietraszek – int. od Marii i Władysława Rusinów;

piątek (6 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Maria i Władysław Tomaka;

+ Józef Pietraszek – int. od swatów Krystyny i Jerzego Mazurkiewiczów;

sobota (7 sierpnia) – godz. 18.00:

O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski dla sióstr różańcowych – int. od Róży p. Zofii Jankowskiej ;

+ Józef Pietraszek – int. od rodziny Orzechów i Głowiaków;

niedziela (8 sierpnia):

7.30+ Jan i Helena – w 3 rocznicę śmierci Jana;

10.30W intencji parafian; 

14.00+ Józef Ślęzak – int. od żony;

+ Józef Pietraszek – int. od Czesławy z rodziną;