1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność. Po Mszy św. popołudniowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 18.00. Na zakończenie kolejny fragment Ewangelii św. Łukasza.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Michałek, Michałek, Koszela, Orzech, Nowak.
  3. Różaniec przed sumą 28 marca poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.
  4. W środę, 24 marca, na Mszę św. i spotkanie zapraszam uczniów kl. 8, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
  5. W czwartek 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i dzień Świętości życia. Tego dnia modlić się będziemy w intencji ochrony życia poczętego i o możliwość poczęcia nowego życia. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, czyli dziewięciomiesięcznego zobowiązania się do odmawiania jednego dziesiątka Różańca i specjalnej modlitwy w intencji dziecka poczętego, które Bóg zna i wie, że potrzebuje naszej duchowej pomocy. Na Mszę św. zapraszam również kobiety oczekujące narodzin swego dziecka, które trzymają okolicznościowe błogosławieństwo.
  6. 26 marca, w najbliższy piątek, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone po drodze od kościoła do cmentarza. Zapraszam wszystkich, a szczególnie grupy, ruchy i organizacje działające na terenie naszej parafii: Radę Parafialną, Róże Różańcowe, Akcję Katolicką, Caritas Parafialną, Szkolne Koło Caritas, Służbę Liturgiczną, Oazę, a także Strażaków, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Łukawianie i sportowców. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowuje parafialna Akcja Katolicka – bardzo im za to dziękuję. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00. Po niej Droga Krzyżowa. Nie będzie tego dnia Drogi Krzyżowej o godz. 20.00.
  7. W sobotę będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej. Będzie spowiadało kilku księży w godzinach: od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00, z przerwą od 16.30 do 17.00. Msza św. w sobotę o godz. 18.00, po niej modlitwa w intencji wszystkich rodzin i małżeństw z naszej parafii.
  8. Następna niedziela to Niedziela Palmowa. Na Mszach św. poświęcenie palm, a przed sumą uroczysta procesja z palmami. Niedziela Palmowa to również Niedziela Męki Pańskiej, wprowadzająca nas w czas Wielkiego Tygodnia.
  9. Zbliża się Triduum Paschalne. Tradycyjnie Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie będziemy adorować grupami i indywidualnie. Ponadto chciałbym zaprosić i zachęcić wszystkich parafian do całonocnej Adoracji przy Grobie Pana Jezusa z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Od godziny 21.00 do godz. 24.00 będę obecny w konfesjonale dla tych, którzy jak Nikodem nocą zechcą przyjść, aby pojednać się z Bogiem. Nie odkładajmy jednak tej spowiedzi na ostatnią chwilę.
  10. Od soboty, 20 marca, w Delikatesach wystawione są kosze przeznaczone na dary dla osób potrzebujących pomocy z naszej parafii. Trwałe artykuły żywnościowe i środki chemiczne można będzie zostawiać również w przedsionku kościoła. Członkowie naszej parafialnej Caritas rozdysponują te dary jeszcze przed świętami. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.

 

Intencje mszalne (22 marca – 28 marca):

 

poniedziałek (22 marca) – godz. 17.00 

+ Jan Chyłek – int. od taty;

+ Albina Porada (greg. 20);

+ Stanisława Gaweł – int. od Moniki Rzewniś;

+ Jan Chyłek – int. od rodziny Matułów z dziećmi;

wtorek (23 marca) – godz. 17.00

+ Augustyn Wąs – int. od córki Teresy;

+ Albina Porada (greg. 21);

+ Stanisława Gaweł – int. od rodziny Śliżów i Peszków;

+ Jan Chyłek – int. od teściowej Marii z rodziną;

środa (24 marca) – godz. 17.00 

+ Antonina i Stefan;

+ Albina Porada (greg. 22);

+ Stanisława Gaweł – int. od rodziny Jakubowskich z Palikówki;

+ Jan Chyłek – int. od szwagra Piotra z rodziną;

czwartek (25 marca) – godz. 17.00:

+ Katarzyna Gunia – int. od syna Janusza z rodziną;

+ Albina Porada (greg. 23);

+ Stanisława Gaweł – int. od Marii i Kazimierza Nowaków;

+ Jan Chyłek – int. od Romana Nogi;

piątek (26 marca) – godz. 17.00

+ Agnieszka Kania;

+ Albina Porada (greg. 24);

+ Stanisława Gaweł – int. od rodziny Rejmanów;

+ Jan Chyłek – int. od rodziny z Kramarzówki;

sobota (27 marca) – godz. 18.00:

+ Jan – w 40 rocznicę śmierci;

+ Albina Porada (greg. 25);

+ Stanisława Gaweł – int. od Marii Kloc z rodziną z Zaczernia;

+ Jan Chyłek – int. od rodziny z Kramarzówki;

niedziela (28 marca):

7.30W int. Bartosza w 18 rocznicę urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski w dorosłym życiu;

10.30 W int. parafian;

14.00+ Kazimierz Grzesik – int. od mieszkanki Łukawca;

+ Albina Porada (greg. 26);

+ Jan Chyłek – int. od Gabrieli i Adama Ożogów z rodziną;