1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Bożek, Tereszkiewicz, Bojda, Kamiński, Pokrzywa.
  2. Różaniec przed sumą 1 stycznia poprowadzi Róża pani Edyty Więcek, 3 stycznia Róża pana Józefa Stróża.
  3. W czwartek zakończenie Starego Roku. Msza św. z nabożeństwem, podczas którego będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski i przepraszać za grzechy o 16.00.
  4. W piątek – 1 stycznia – Nowy Rok – Uroczystość Maryi Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  5. Wizyta duszpasterska w tym roku:

W tej prawie Biskup Ordynariusz skierował do diecezjan list, w którym napisał między innymi:

Przedłużeniem świątecznej atmosfery w polskiej tradycji jest wizyta duszpasterska w naszych domach, połączona z modlitwą i błogosławieństwem rodzin. Nie możemy dopuścić, aby pandemia zniszczyła tę wielowiekową tradycję. Ufając, że Pan Bóg kiedyś oddali od nas to trudne doświadczenie, a jednocześnie w poczuciu odpowiedzialności za wspólne bezpieczeństwo, chcemy i w tym roku ją kontynuować, chociaż̇ w innej formie. Duszpasterze zapraszają do parafialnej świątyni wiernych według ustalonego porządku na Mszę św. odprawianą w ich intencji. Natomiast dopełnieniem modlitwy i spotkania w kościele niech będzie liturgia domowa, na którą złożą się: wspólna modlitwa i błogosławieństwo dla rodziny, błogosławieństwo małżonków i dzieci oraz, jeśli to możliwe, wspólne kolędowanie.

W naszej parafii będziemy gromadzić się w wyznaczonych grupach na Mszy św. o godz. 18.00. Ta Msza św. będzie odprawiana w intencji zaproszonych rodzin: O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia, łaskę zdrowia i wszelkie inne potrzebne łaski w Nowym Roku 2021. Do tej ogólnej intencji przychodzący będą mogli włączyć swoje własne, szczegółowe intencje napisane na kartce i złożone przed Mszą św. do skrzyneczki za ławkami.

Rozpoczniemy od tego tygodnia. Na Mszę św. o godz. 18.00 chciałbym zaprosić parafian mieszkających w domach o numerach:

poniedziałek (28 grudnia): od 1 do 30;

wtorek (29 grudnia): od 31 do 60;

środa (30 grudnia): od 61 do 90;

sobota (2 stycznia): od 91 do 120;

poniedziałek (4 stycznia): od 121 do 150;

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek, w Nowy Rok, o godz. 15.00, po Mszy Świętej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna do godz. 18.00. W sobotę Msza św. o godz. 17.00 – po niej zmiana tajemnic różańcowych (nie będzie to już Msza Święta niedzielna).
  2. Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, byśmy mogli przeżywać nasze parafialne Święta w pięknej scenerii.

Dziękuję państwu Bogusławowi i Krystynie Gratom, którzy ofiarowali choinki do kościoła, a także tym którzy je ustawiali: panom Bogdanowi Nodze, Wiesławowi Poradzie, Mariuszowi Więckowi. Panu Wacławowi Jankowskiemu dziękuję za pomoc w wykonaniu świątecznego oświetlenia/

Dziękuję Paniom Agnieszce Rogali, Oktawii Gołąb, Bernadecie Gaweł, Elżbiecie Orzech  Marzenie Pasierb, Teresie Głowiak, przedstawicielom młodzieży oazowej i ministrantów za wykonanie świątecznego wystroju kościoła.

Dziękuję paniom z Akcji Katolickiej za reprezentowanie naszej parafii wobec naszych darczyńców i sponsorów.

Dziękuję wszystkim członkom Parafialnej Caritas, którzy zajęli się rozdziałem artykułów żywnościowych dla potrzebujących. Dziękuję tym, którzy tymi darami zechcieli się podzielić z innymi przy okazji przedświątecznych zakupów lub przynieśli je do kościoła.

Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii, także te wpłacone bezpośrednio na konto parafialne.

 

Intencje mszalne (28 grudnia – 3 stycznia):

 

poniedziałek (28 grudnia) – godz. 17.00

+ Elżbieta Noga;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 28);

wtorek (29 grudnia ) – godz. 17.00:

+ Stanisław Pasierb – int. od Zuzanny;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 29);

środa (30 grudnia) – godz. 17.00:

+ Kazimiera i Eugeniusz Dudek;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 30 – zakończenie Mszy św. gregoriańskich);

czwartek (31 grudnia) – godz. 16.00:

Dziękczynna za otrzymane łaski i przebłagalna za popełnione grzechy w 2020 r.

piątek (1 stycznia):

7.30  –  + Stanisław, Jan i Bronisława Wiercioch, + Józef;

10.30  – 1) W int. parafian; 2) + Waleria Wiercioch – int. od rodziny Chmielów;

14.00  – + Kazimierz – w rocznicę śmierci;

sobota (2 stycznia) – godz. 17.00:

+ Emilia Grata – int. od syna Bogusława z rodziną

+ Waleria Wiercioch (greg. 1) – początek Mszy św. gregoriańskich;

niedziela (3 stycznia):

7.30  –  W int. parafian;  

10.30  – O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla mieszkańców Łukawca mieszkających od początku do kościoła;

14.00  – + Julian Kuras;

+ Waleria Wiercioch (greg. 2)