1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Zdun, Duda, Michałek, Piwowar, Tomaka.
  2. Różaniec przed sumą, 20 grudnia, poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
  3. W ciągu tygodnia Msze św. roratnie, na które serdecznie zapraszam. Niech uczestnictwo w tych Mszach św. będzie dla nas przygotowaniem do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
  4. W dniach 18 – 20 grudnia (od piątku do niedzieli) będzie gościł w naszej parafii znany już nam ks. Roman Chyliński michalita, który pomoże nam przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy w piątek Mszą św. o godz. 18.00. W sobotę Msza św. o godz. 9.00 dla ludzi starszych i chorych, oraz o 17.00 dla wszystkich. W sobotę o 20.00 adwentowe czuwanie z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie. W niedzielę Msze św. jak zwykle.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam na nowennę do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
  6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca – w naszej parafii tzw. „składka inwestycyjna”. Bóg Zapłać za ofiarność.
  7. W III niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (po Mszy św.) do godz. 18.00. Na koniec adoracji kolejny fragment Ewangelii św. Łukasza.
  8. W tym roku nie będzie organizowanych spowiedzi przedświątecznych dekanalnych. Dlatego zachęcam do przystępowania do spowiedzi w ciągu tygodnia. W poniedziałek 21 grudnia w naszym kościele będzie spowiadało dodatkowo 2 kapłanów. Informacje o godzinach tej spowiedzi zostaną podane za tydzień.
  9. W Delikatesach Centrum oraz w przedsionku kościoła wystawione są kosze na żywność i artykuły chemiczne, które staną się Świątecznym Darem dla rodzin, osób starszych i samotnych z naszej parafii, którzy są w trudniejszej sytuacji życiowej.
  10. W niedzielę, 13 grudnia br., przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Biskup Rzeszowski zachęca do pozytywnej odpowiedzi na apel Instytutu Pamięci Narodowej i uczczenia ofiar stanu wojennego przez powtórzenie gestu św. Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana, czyli zapalenie świecy w oknie w niedzielę o godz. 19.30.
  11. W tym roku nie odbędzie się Kolędowa Wizyta Duszpasterska w takiej formie, jaką znamy. Ks. Biskup Ordynariusz przesłał swoje zalecenia w tej sprawie, które znajdziemy w naszej gazetce parafialnej. Informacje o kolędowych spotkaniach w naszej parafii zostaną przekazane w niedzielę 27 grudnia.

 

Intencje mszalne (14 grudnia – 20 grudnia):

 

poniedziałek (14 grudnia) – godz. 17.00:

+ Józef, Zofia, Marcin;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 14);

+ Emilia Grata – int. od sąsiadów Kowalów i Zdebów;

+ Waleria Wiercioch – int. od syna Zbigniewa z żoną;

wtorek (15 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Bronisław Głowiak – w rocznicę  śmierci;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 15);

+ Emilia Grata – int. od rodziny Zapołoch z Mielnowa;

+ Waleria Wiercioch – int. od wnuczki Angeliki;

środa (16 grudnia) – godz. 17.00:

+ Czesława i Andrzej Kamińscy – w rocznicę śmierci Czesławy – int. od córki z rodziną;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 16);

+ Emilia Grata – int. od rodziny Prędkich i Ślęzaków;

+ Waleria Wiercioch – int. od swatów Pokrzywów;

czwartek (17 grudnia) – godz. 17.00:

Dziękczynna za przeżyte 85 lat, z prośbą o Bożą opiekę na każdy dzień;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 17);

+ Maria Michałek – int. od rodziny Ryndaków;

+ Waleria Wiercioch – int. od wnuka Rafała;

piątek (18 grudnia) – godz. 18.00:

+ Stanisław Pasierb – od sąsiadów;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 18);

+ Maria Michałek – int. od córki Jadwigi z mężem i dziećmi;

+ Waleria Wiercioch – int. od rodziny Nowaków z Trzebowniska;

sobota (19 grudnia):

9.00: + Waleria Wiercioch – int. od rodziny Pasternaków;

17.00: + Maria Polak – w 3 rocznicę śmierci;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 19);

+ Maria Michałek – int. od wnuka Piotra;

+ Waleria Wiercioch – int. od rodziny Wierciochów;

niedziela (20 grudnia):

7.30 –  + Stanisław Pasierb – int. od brata Stefana z żoną;

10.30+ Wanda i Jan – w rocznicę śmierci oraz + Andrzej;

14.00W intencji parafian;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 20);

+ Maria Michałek – int. od wnuczek Marioli i Joanny;

+ Waleria Wiercioch – int. od rodziny Wierciochów;