1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. Odpowiadając na prośbę wspólnoty przełożonych i kleryków, w ramach tzw. pomocy jesiennej, przeprowadzamy dzisiaj zbiórkę do puszek mającą na celu wsparcie Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Ofiary na seminarium można składać do 6 grudnia, także w kopercie do skarbony lub na konto z dopiskiem „Ofiara na Seminarium”.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Golonka, Ryndak, Ryndak, Wiercioch i Więch.
 3. Różaniec przed sumą, 6 grudnia, poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.
 4. W ciągu tygodnia Msze św. roratnie, na które serdecznie zapraszam. Niech uczestnictwo w tych Mszach św. będzie dla nas przygotowaniem do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
 5. Świece Wigilijne Caritas można nabyć w zakrystii: ofiara minimalna: za małe – 5 zł, za duże – 12 zł, co nadto zostanie przekazane naszej parafialnej Caritas.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 7. I piątek miesiąca – wystawienie  Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz możliwość adoracji prywatnej. Msza św. o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.30.
 8. I sobota miesiąca. Wizyta u chorych od godz. 9.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 w sposób szczególny zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Z pomocą materialną będziemy mogli przyjść poprzez ofiarę do puszki.
 10. Od przyszłej niedzieli można będzie zabrać z kościoła poświęcone opłatki na Wigilijny stół. Niech staną się symbolem naszej jedności i łączności z parafią.
 11. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na bieżące potrzeby parafii do skrzynki za ławkami oraz na konto parafialne. Dziękuję za zrozumienie i za poczucie odpowiedzialności za naszą parafię.
 12. Gdyby ktoś chciał na święta przekazać choinki do kościoła to bardzo proszę o kontakt. Z góry serdecznie dziękuję.

 

Intencje mszalne (30 listopada – 6 grudnia):

 

poniedziałek (30 listopada) – godz. 17.00:

+ Andrzej Jucha – w rocznicę śmierci;

+ Emilia Grata – (greg. 30 – zakończenie Mszy świętych gregoriańskich);

+ Józef Śliż – (greg. 28);

wtorek (1 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Tadeusz Rogala – int. od córki Aleksandry z mężem;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 1 – rozpoczęcie Mszy świętych gregoriańskich);

+ Józef Śliż – (greg. 29);

+ Emilia Grata – int. od wnuczki Ilony z Patrykiem;

środa (2 grudnia) – godz. 17.00:

+ Grzegorz Nowak;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 2);

+ Józef Śliż – (greg. 30– zakończenie Mszy świętych gregoriańskich);

+ Emilia Grata – int. od wnuka Mateusza z żoną;

czwartek (3 grudnia) – godz. 17.00:

+ Tadeusz Rogala – int. od syna Zbigniewa;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 3);

+ Emilia Grata – int. od Renaty i Zbigniewa Szeligów;

+ Waleria Wiercioch – int. od Marii Myrdy;

piątek (4 grudnia) – godz. 17.00:

+ Józefa i Marian Kasiak – w rocznicę śmierci Józefy;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 4);

+ Emilia Grata – int. od sąsiadów Grzegorza i Wioletty z rodziną;

+ Waleria Wiercioch – int. od Marii Myrdy;

sobota (5 grudnia) – godz. 17.00:

+ Bolesław i Janina Duda – w rocznicę śmierci Bolesława;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 5);

+ Emilia Grata – int. od rodziny Kuźniarów;

+ Waleria Wiercioch – int. od Marii i Stanisława Orzechów;

niedziela (6 grudnia):

7.30 –  + Maria i Jan Michałek – w 22 rocznicę śmierci Marii;

10.30+ Stefania i Walenty Palczowscy;

14.00W intencji parafian;

+ Tadeusz Rogala – (greg. 6);

+ Emilia Grata – int. od Janiny Siorek;

+ Waleria Wiercioch – int. od rodziny Pietraszków;