1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: dwie rodziny Rzeszutków, dwie rodziny Chyłków i rodzina Nowaków.
  2. Różaniec przed sumą, 20 września, poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.
  3. Odpowiadając na apel papieża Franciszka dzisiaj przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc kościołom w Ziemi Świętej. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  4. W poniedziałek (14 września) Święto Podwyższenia Krzyża, swoją treścią nawiązujące do Triduum Paschalnego. W tym roku nie dane nam było osobiście uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Piątku, dlatego serdecznie wszystkich zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a następnie na Mszę św. połączoną z adoracją Krzyża i uczczeniem Relikwii Krzyża Świętego, które przechowujemy w naszej parafii.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszam do uczestnictwa w Nowennie do Miłosierdzia Bożego i do przedstawiania swych intencji.
  6. III sobota miesiąca. Po Mszy św. nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcam do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo naszego świętego Rodaka.
  7. W sobotę, na Mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Kazimierz Górny udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii, z Łukawca Dolnego i z Łąki. Młodzież tę polecam modlitwie wszystkich parafian.
  8. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  9. W III niedziele miesiąca, rozpoczynając od następnej niedzieli, chciałbym zaproponować i zaprosić wszystkich na prywatną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja potrwa od godz. 15.00 (po Mszy św.) do godz. 18.00. O godz. 17.30 przez kwadrans będziemy wspólnie czytać Pismo Święte. Rozpoczniemy od Ewangelii św. Łukasza.
  10. Od dzisiejszej niedzieli, można z kościoła zabrać formularze Deklaracji przystąpienia do Róży Różańcowej Rodziców w intencji Dzieci. 3 października, w pierwszą sobotę miesiąca, wszystkie tajemnice zostaną rozdzielone pomiędzy osoby wchodzące w skład Róży i rozpoczniemy modlitwę w intencji dzieci. Deklarację należy odciąć od części informacyjnej i złożyć w zakrystii, albo wrzucić w kopercie na tacę do 27 września. Zachęcam gorąco do podjęcia tej modlitwy w intencji dzieci. Niech Bóg swoim błogosławieństwem rozpali najmniejszą choćby iskierkę chęci i pragnienia wsparcia dzieci modlitwą.
  11. Sołtys wsi Łukawiec informuje o możliwości wpłaty 3 raty podatku rolnego i od nieruchomości: Dom Kultury na Golonkówce – 15 września (wtorek), od godz. 8.00 do 10.00; Dom Strażaka – 15 września (wtorek), od godz. 10.30 do 12.00; Dom Ludowy – Łukawiec Dolny – 15 września (wtorek), od godz. 14.30 do 16.30. W dniu 17 września (czwartek), w I terminie – o godz. 17.30, i w II terminie o godz. 18.00 w Domu Strażaka odbędzie się Zebranie Wiejskie poświęcone m.in. podziałowi funduszu sołeckiego na rok 2021. Zebranie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

Intencje mszalne (14 września – 20 września):

 

poniedziałek (14 września) – godz. 18.00:

+ Bronisław Jarecki – int. od brata Zbigniewa z żoną;

+ Maria Gaweł – (greg. 14)

+ Józefa Wiercioch – int. od sąsiadów Głowiaków;

wtorek (15 września) – godz. 18.00: 

+ Jan, Maria, Władysław i zmarli z rodziny;

+ Tadeusz Rogala – int. od wnuka Krzysztofa z rodziną;

+ Maria Gaweł – (greg. 15);

+ Józefa Wiercioch – int. od wnuczki Barbary z rodziną;

środa (16 września) – godz. 18.00:

Dziękczynna za szczęśliwą operację i powrót do zdrowia – int. od Agnieszki;

+ Tadeusz Rogala – int. od wnuka Marcina z rodziną;

+ Maria Gaweł – (greg. 16);

+ Józefa Wiercioch – int. od Lucyny Wałach z rodziną;

czwartek (17 września) – godz. 18.00:

+ Bronisław Głowiak;

+ Maria Gaweł – (greg. 17);

+ Józefa Wiercioch – int. od rodziny Głowiaków z Rzeszowa;

piątek (18 września) – godz. 18.00:

+ Aniela i Bronisław Rejman;

+ Maria Gaweł – (greg. 18);

+ Józefa Wiercioch – int. od rodziny Wilczaków;

sobota (19 września) – godz. 18.00:

+ Bronisław Pokrzywa – w 2 rocznicę śmierci;

+ Maria Gaweł – (greg. 19);

+ Józefa Wiercioch – int. od rodziny Wilczaków;

niedziela (20 września):

7.30 –  W intencji parafian;

10.30W int. zmarłych z rodzin Nowaków i Urbanów;

14.00O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodziny Guniów i ich sąsiadów;

+ Tadeusz Rogala – int. od wnuka Dariusza z rodziną;

+ Maria Gaweł – (greg. 20);

+ Maria i Mieczysław Woźny;