1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: 4 rodzony Stróżów i rodzina Stawarzów.
  2. Różaniec przed sumą, 30 sierpnia, poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.
  3. Składam serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc poszkodowanym w wybuchu w Bejrucie. Dziękuję członkom Parafialnej Caritas za przeprowadzenie tej zbiórki. Bóg Zapłać.
  4. W środę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. W środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam młodzież, która ukończyła VIII kl. i przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
  6. W tym tygodniu przypada ostatnia sobota miesiąca – w naszej parafii dzień szczególnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy.
  7. Zapraszam do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej do Radacznicy, gdzie znajduje się sanktuarium św. Antoniego i do Zamościa. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 12 września. Koszt 90 zł.: w tym przejazd, obiad, bilety wstępu i przewodnicy. Pielgrzymka odbędzie się, jeśli zbierze się grupa min. 45 osób i jeśli nie zmienią się przepisy sanitarne związane z pandemią. W myśl aktualnych przepisów w autobusie wszyscy muszą mieć maseczki i przy zapisie należy podać pesel, adres zamieszkania i nr telefonu. Zapisy w zakrystii do 4 września.
  8. Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę 30 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcam do udania się do Katedry z naszymi parafialnymi wieńcami.

 

 

Intencje mszalne (24 sierpnia – 30 sierpnia):

 

poniedziałek (24 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Bożena Jankowska – w rocznicę śmierci;

wtorek (25 sierpnia) – godz. 18.00: 

W 30 rocznicę ślubu Janiny i Bogusława – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata wspólnego życia;

+ Bronisław Jarecki – int. od rodziny Machowskich;

środa (26 sierpnia) – godz. 18.00:

+Maria i Fabian Wiercioch;

+ Bronisław Jarecki – int. od kolegów i koleżanek z NSZZ Solidarność;

czwartek (27 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Halina i Tadeusz Bernacki;

piątek (28 sierpnia) – godz. 18.00:

Błagalna o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla naszej parafii i Ojczyzny oraz o oddalenie pandemii – int. od parafian mieszkających od Kłapówki do kościoła;

sobota (29 sierpnia) – godz. 18.00:

W intencji Agnieszki i Sławomira w 20 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla całej rodziny;

niedziela (30 sierpnia):

7.30 –  W intencji parafian;

10.30W intencji Janiny i Antoniego w 40 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata wspólnego życia;

14.00Dziękczynna za ocalenie życia;

+ Bronisław Jarecki – int. od koleżanek synowej Małgorzaty z przedszkola w Zaczerniu;