1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. Za udekorowanie kościoła kwiatami dziękuję dzisiejszym nowożeńcom: Katarzynie i Tomaszowi Jastrzębiom, życząc im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Miłosierdzia na ich nowej drodze życia. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Korbecki, Korbecki, Porada, Jankowski, Nowak .
  2. Różaniec przed sumą, 2 sierpnia, poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
  3. We poniedziałek i środę (3 i 5 sierpnia) na Mszę św. i spotkanie zapraszam uczniów z kl. III.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – będziemy modlić się w intencji kapłanów i o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne.
  5. I piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna. Od godz. 16.00 spowiedź pierwszopiątkowa. Spowiadać będzie kilku kapłanów. O godz. 16.00 rozpocznie się również I spowiedź święta uczniów kl. III.
  6. Dziękuję pewnej rodzinie za ofiarę na potrzeby parafii złożoną na konto parafialne. Przypomnę, że wpłacając na konto ofiary na cele kultu religijnego można je później odpisać od podatku.
  7. Bardzo proszę, aby nie parkować przy ogrodzeniu kościoła wzdłuż głównej drogi. Uniemożliwia to bezpieczny wyjazd z placu kościelnego.
  8. W sobotę, 8 sierpnia, o godz. 17.45 do naszej parafii przybędzie Maryja w znaku obrazu Jasnogórskiego, jako Matka Boża Solidarności. W tle ikony widnieją miejsca i daty najważniejszych wydarzeń płynących z porywu serc ludzi pracy w Polsce: POZNAŃ 1956, GDAŃSK 1970, RADOM 1976, GDAŃSK 1980 i 13 GRUDNIA 1981. Został namalowany w 1984 roku w 3 kopiach różnej wielkości. Najmniejszy z nich otrzymał na własność bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Największy z obrazów został przekazany na Jasną Górę. W obawie przed represjami ze strony SB przewieziono go tam pod osłoną innego obrazu. Obraz przez kilka lat był przechowywany na Jasnej Górze, by potem, po 1989 r. towarzyszyć Solidarności w Pielgrzymkach Ludzi Pracy. Od 2014 r. pełni rolę formacyjną przez peregrynację po kraju z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Program peregrynacji Obrazu Matki Bożej Solidarności:

Sobota

17.45 – powitanie Obrazu

18.00 – Msza św. i modlitwa przed obrazem, na którą zapraszam:

19.00 – Dzieci i młodzież – szczególnie ministranci, oaza, schola, młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania;

19.30 – Róże Marii Myrda, Stanisława Chmiela, Anieli Noga i Alfredy Miś;

20.00 – Róże Józefy Nowak, Józefy Miś, Józefa Stróża, Teresy Wiercioch i Janiny Chmiel;

20.30 – Róże Edyty Więcek, Janiny Drzał, Marii Ornat, Zofii Komorowskiej i Zofii Jankowskiej;

21.00 – Uroczysty Apel Jasnogórski;

Niedziela

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;

Pożegnanie obrazu

15.30 – odjazd do Terliczki.

 

Intencje mszalne (3 sierpnia – 9 sierpnia):

 

poniedziałek (3 sierpnia) – godz. 18.00:

1) W intencji Stanisława z okazji 70-tych urodzin – z prośbą o błogosławieństwo od Jezusa Miłosiernego i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od żony; 2) O łaskę zdrowia, umocnienie w chorobie i wszelkie potrzebne łaski dla Bogusława Pasternaka – int. od Parafialnej Caritas;

+ Bronisław Drupka – int. od sąsiadów Dominów;

wtorek (4 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Bronisław i Bronisława – w rocznicę śmierci Bronisława;

+ Józefa Wiercioch – int. od Róży p. Zofii Komorowskiej;

środa (5 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Grzegorz Nowak – int. od sąsiadów Lechów;

+ Józefa Wiercioch – int. od Teresy i Wiesława Nowaków;

czwartek (6 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Stanisław Głowiak – w 3 rocznicę śmierci;

+ Józefa Wiercioch – int. od wnuka Szczepana z żoną;

piątek (7 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Andrzej i Katarzyna Stróż;

+ Józefa Wiercioch – int. od Caritas Parafialnej;

sobota (8 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Marcin, Maria i Stanisław;

+ Józefa Wiercioch – int. od rodziny Kępów;

niedziela (9 sierpnia):

7.30+ Bronisława i Henryk Urban;

10.30W int. dzieci I Komunijnych – o łaskę wytrwania w Komunii z Chrystusem;

14.00W intencji parafian;