1. Dzisiaj odbywają się w naszej Ojczyźnie wybory prezydenckie. Zachęcam do wzięcia udziału w tych wyborach.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Chłanda, Pieczonka, Nowak, Urbanek, Jarecki .
  3. Różaniec przed sumą, 5 lipca, poprowadzi Róża pani Anieli Noga.
  4. W poniedziałek, 29 czerwca, obchodzić Uroczystość Świętych Piotra i Pawła – odpust w kościele parafialnym w Łukawcu Dolnym. W naszej parafii Msze św. o godz. 7.30 i o godz. 18.00. W tym dniu zbierana będzie składka na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. świętopietrze.
  5. We wtorek Msza św. w naszym kościele tylko rano, o godz. 7.30.
  6. We wtorek na godz. 16.00 zapraszam na spotkanie wakacyjne przy grillu dzieci i młodzież z oazy i scholi, ze Szkolnego Koła Caritas, ministrantów i lektorów, członków parafialnej Caritas i Akcji Katolickiej oraz członków Rady Parafialnej.
  7. Bardzo dziękuję za ofiarność w ramach składki inwestycyjnej. Serdeczne Bóg Zapłać składam również panu Anatolowi Wronie za złożoną ofiarę na malowanie dachu naszego kościoła.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – będziemy modlić się w intencji kapłanów i o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne.
  9. I piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna. Od godz. 16.00 spowiedź pierwszopiątkowa. Spowiadać będzie kilku kapłanów.
  10. I sobota miesiąca – wizyta u chorych od godz. 9.00. Chorych, którzy chcą przyjąć kapłana z posługą sakramentalną, proszę zgłaszać w zakrystii. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe i tych, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  11. W ostatnim czasie wiele osób z naszej diecezji zostało poszkodowanych w wyniku podtopień i powodzi. W związku z tą sytuacją ks. Biskup Jan Wątroba poprosił Caritas Diecezjalną o przeprowadzenie zbiórki do puszek na rzecz powodzian. W naszej parafii taka zbiórka odbędzie się w przyszłą niedzielę, 5 lipca. Z góry serdecznie dziękuję za ofiarność.

 

Intencje mszalne (29 czerwca – 5 lipca):

poniedziałek (29 czerwca):

– godz. 7.30 – + Paweł i Antonina Więcek;

– godz. 18.00 – W intencji Piotra – z okazji 50-tych urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Józefa Wiercioch – int. od wnuczki Magdaleny z rodziną;

wtorek (30 czerwca) – godz. 7.30: 

+ Zofia, Kazimierz i Krystyna – w rocznicę śmierci Zofii;

+ Józefa Wiercioch – int. od wnuka Łukasza z rodziną;

środa (1 lipca) – godz. 18.00:

W intencji Wiktora – dziękczynna za otrzymane łaski w roku szkolnym z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Józefa Wiercioch – int. od Alicji Siłki z rodziną;

+ Danuta Dubiel – początek Mszy św. gregoriańskich (greg. 1);

czwartek (2 lipca) – godz. 18.00:

+ Aniela Kania – w 21 rocznicę śmierci;

+ Józefa Wiercioch – int. od rodziny Guniów z Łąki;

+ Danuta Dubiel (greg. 2);

piątek (3 lipca) – godz. 18.00:

1) + Stanisław Grata – w 10 rocznicę śmierci; 2) + Józef Więcek – w rocznicę śmierci;

+ Danuta Dubiel (greg. 3);

sobota (4 lipca) – godz. 18.00:

Intencja od Róży p. Janiny Chmiel – O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych;

+ Danuta Dubiel (greg. 4);

niedziela (5 lipca):

7.301) W intencji parafian; 2) + Danuta Dubiel (greg. 5);

10.301) + Anna Koryl – w 2 rocznicę śmierci – int. od koleżanek i kolegów z ZS w Łukawcu; 2) W 45 rocznicę ślubu Marii i Kazimierza Rząsów – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o laskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

14.00W intencji Natalii i Pawła Kloców – w 1 rocznicę ślubu, oraz ich syna Jakuba – w dniu przyjęcia sakramentu chrztu świętego – o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego;