1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Chruścielewscy, Gaweł, Kurdziel, Gaweł, Pustelak.
  2. Różaniec przed sumą (jeśli będzie mogło uczestniczyć we Mszach św. 50 osób) 12 kwietnia poprowadzi Róża pani Edyty Więcek i 13 kwietnia Róża pana Józefa Stróża.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym czasie przekazują ofiary na bieżące potrzeby parafii, zarówno do skrzynki za ławkami jak i bezpośrednio na konto parafialne. Serdeczne Bóg Zapłać. Dziękuję również za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. W poniedziałek i wtorek będę spowiadał w zakrystii od godziny 16.00. W środę, czwartek i piątek możliwość spowiedzi będzie w godzinach: od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00. Można skorzystać ze spowiedzi także w innych godzinach. W takich przypadkach proszę o umawianie się na spowiedź telefonicznie na konkretną godzinę (nr tel.: 17 77 15 699).
  5. Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Ze względu na obowiązujące nas przepisy Liturgie Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty w naszym kościele parafialnym będą się odbywać bez udziału wiernych. Proszę o pozostanie w domach. Szczególnie dotyczy to osób starszych i bardziej narażonych na zarażenie. Jednoczmy się we wspólnej modlitwie poprzez słuchanie transmisji Mszy św. i nabożeństw z naszej parafii za pośrednictwem TV Wist i serwisu YouTube. Módlmy się w domach na Różańcu (szczególnie o godz. 20.30). Odprawmy w domu Drogę Krzyżową w Wielki Piątek, tego dnia wyeksponujmy w naszych domach Krzyż. Będzie możliwość adorowania Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie z zachowaniem przepisu ograniczającego ilość przebywających w kościele do 5 osób. Bardzo proszę o wyrozumiałość i wzajemną wrażliwość. Jeśli ktoś miał szansę się pomodlić, a widzi że przychodzą inni, którzy też chcieliby się choć chwilkę pomodlić, to proszę zrobić miejsce. Będą wyznaczone godziny adoracji dla poszczególnych grup. Adoracja dla dwóch przedstawicieli tych grup będzie trwała pół godziny, rozpoczynając od pełnej godziny. Umożliwi to modlitwę również innym osobom w tym samym czasie.
  6. Wieki Czwartek. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej (bez udziału wiernych) o godz. 18.00 . Po Mszy św. symboliczne przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i możliwość adoracji, która potrwa do 23.00.

Godz. 20.00 –  Róża p. Teresy Wiercioch

Godz. 20.30 Różaniec

Godz. 21.00 – Członkowie Parafialnej Akcji Katolickiej

Godz. 22.00 – Róża p. Józefa Stróża

  1. Wielki Piątek. Obowiązuje nas Post Ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy

Godz. 8.00 – Róża p. Anieli Michałek

Godz. 9.00 – Róża p. Zofii Komorowskiej

Godz. 10.00 – Róża p. Zofii Jankowskiej

Godz. 11.00 – Róża p. Marii Myrda

Godz.12.00 – Róża p. Józefy Nowak

Godz. 13.00 – Róża p. Janiny Chmiel

Godz. 14.00 – Róża p. Stanisława Chmiela

Godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Godzina Miłosierdzia – 1 Dzień Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa.

Godz. 16.00 – Róża p. Anieli Noga

Nabożeństwo Męki Pańskiej (bez udziału wiernych) o godz. 18.00. Po nim przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja, która potrwa do godz. 23.00.

KRZYŻA PANA JEZUSA NIE ADORUJEMY PRZEZ POCAŁUNEK, JEDYNIE PRZEZ GŁĘBOKI UKŁON!

Godz. 20.30 – Różaniec

Godz. 21.00 – Członkowie Parafialnej Caritas

  1. Wielka Sobota. Ze względu na obowiązujące przepisy nie będzie organizowanie w kościele poświęcenia pokarmów. Obrzęd ten można zastąpić modlitwą i Błogosławieństwem stołu w rodzinach w poranek wielkanocny. Formuła modlitwy zamieszczona jest w naszej gazetce parafialnej i na parafialnej stronie internetowej.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie

Godz. 8.00 – Róża p. Janiny Drzał

Godz. 9.00 – Róża p. Józefy Miś

Godz. 10.00 – Róża p. Edyty Więcek

Godz. 11.00 – Róża p. Alfredy Miś

Godz. 12.00 – sprzątanie kościoła

Godz. 14.00 – Róża p. Janiny Pudło

Godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Godzina Miłosierdzia – 2 Dzień Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego

Wigilia Paschalna – godz. 20.00 (bez udziału wiernych)

  1. Niedziela Wielkanocna.

O dopuszczalnej liczbie uczestników w niedzielnych Mszach Świętych Rząd ma zadecydować w tym tygodniu. Jeśli ta liczba zostanie podwyższona do 50 osób, to w naszym kościele w Wielką Niedzielę zostaną odprawione trzy Msze św.: Rezurekcja o godz. 6.00, Suma o 10.30. i o godz. 14.00.

Jeżeli natomiast zostanie utrzymana liczba 5 uczestników, wówczas w naszym kościele w Wielkanoc będą odprawione dwie Msze św.: Rezurekcja o godz. 6.00 (bez udziału wiernych) i Suma o 10.30.

Jeśli nie zmienią się przepisy ograniczające liczbę uczestników liturgii do 5 osób, od Wielkanocy na Msze św. zapraszam wyłącznie osoby, które zamówiły intencje mszalne. W ciągu dnia można będzie przyjść do kościoła na prywatną modlitwę.

  1. Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz.: 7,30, 10.30 i 14.00.

 

Intencje mszalne (6 kwietnia – 13 kwietnia):

 

poniedziałek (6 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Cecylia i Józef – w 5 rocznicę śmierci Cecylii;

wtorek (7 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Stanisław, Anna i Bronisław;

środa (8 kwietnia) – godz. 18.00: 

W intencji Karoliny Żmudy – z prośbą o dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na czas matury;

czwartek 9 kwietnia) – godz. 18.00: 

W int. kapłanów: byłych proboszczów, kapłanów którzy nam posługują i kapłanów pochodzących z naszej parafii;

sobota (11 kwietnia) – godz. 20.00: 

O liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne;

niedziela (12 kwietnia):

6.00  –  W int. parafian;

10.30  – + Kazimierz Urban – int. od żony;

poniedziałek (13 kwietnia):

7.30  –  + Franciszka, Franciszek i Stanisław Maślanka;

10.30  – O mocną wiarę, miłość i zgodę w rodzinie;

14.00  – + Dorota Świątek – int. od koleżanek z KGW;