1. Obchodzimy dzisiaj Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie świec – gromnic. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego – składka na tacę przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji. Na Mszę św. o godz. 14.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich Rodziców. Dzieciom zostaną wręczone poświęcone modlitewniki.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Komorowski, Fabiański, Rączka, Jarecki, Ślęzak.
  3. Różaniec przed sumą 9 lutego poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
  4. W poniedziałek (3 lutego) wspomnienie św. Błażeja – tego dnia będziemy święcić jabłka i modlić się o uzdrowienie z chorób gardła. W środę (5 lutego), z racji przypadającego wspomnienia św. Agaty, poświęcenie chleba i soli.
  5. Dziękuję członkom Akcji Katolickiej i Caritas oraz przedstawicielom młodzieży z kl. VIII za pomoc w demontażu dekoracji świątecznych. Dziękuję Panu Józefowi Chorzępie za udostępnienie nam szopki.
  6. Składam serdeczne Bóg Zapłać panu Józefowi Małeckiemu za zastępstwo w posłudze kościelnego.
  7. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca lutego – modlić się będziemy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. I Piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna. Od godz. 15.30 – możliwość skorzystania ze spowiedzi. Zapraszam wszystkich praktykujących pierwsze piątki oraz tych, którzy potrzebują sakramentu pojednania.
  8. Z okazji Światowego Dnia Chorego, członkowie naszej parafialnej Caritas, w sobotę i w niedzielę będą odwiedzali osoby chore, które nie są już w stanie dotrzeć do kościoła. Dzień Chorego w tym roku przypada w następny wtorek (11 lutego) i tego dnia odbędzie się specjalne nabożeństwo dla chorych w naszym kościele.
  9. W sobotę, 8 lutego, Msza św. będzie rano, o godz. 7.30. Również w sobotę na godz. 10.00 zapraszam na spotkanie wszystkich ministrantów.
  10. W niedzielę, 9 lutego, na godz. 15.00 zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej.

Intencje mszalne (3 lutego – 9 lutego):

 

poniedziałek (3 lutego) – godz. 17.00: 

+ Kazimiera Dudek – w 1 rocznicę śmierci – int. od córki Marii z mężem; + Stanisława Pudło – w rocznicę śmierci – int. od syna Wiesława z żoną;

wtorek (4 lutego) – godz. 17.00: 

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny;

środa (5 lutego) – godz. 17.00: 

O szczęśliwą operację i powrót do zdrowia dla Agnieszki;

czwartek (6 lutego) – godz. 17.00:  

+ Maria i Andrzej;

piątek (7 lutego) – godz. 17.00:

+ Michał i Genowefa Tomaka;

sobota (8 lutego) – godz. 7.30: 

+ Józef i Anna;

niedziela (9 lutego):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dzieci ich rodzin;

14.00  – + Maria – w rocznicę śmierci;