1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: 3 rodziny Barłoga i 2 rodziny Barnat.
  2. Różaniec przed sumą 2 lutego poprowadzi Róża pani Józefy Miś.
  3. W piątek, na Mszę św. i spotkanie zapraszam uczniów kl. VIII, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Wizyta u chorych od godz. 9.00. Z racji zbliżającego się Dnia Chorego, wszystkim chorym, którzy nie mogą już dotrzeć do kościoła będę udzielał sakramentu namaszczenia chorych. Na Mszę św. sobotnią szczególnie zapraszam Róże Różańcowe. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W sobotę, 1 lutego, po Mszy św., na spotkanie zapraszam członków Parafialnej Caritas i Akcji Katolickiej.
  6. W niedzielę (2 lutego) obchodzić będziemy Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie świec – gromnic. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego – składka na tacę przeznaczona będzie na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji. Na Mszę św. o godz. 14.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich Rodziców. Dzieciom zostaną wręczone poświęcone modlitewniki.
  7. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania do bośniackich i chorwackich sanktuariów maryjnych z głównym pobytem w Medjugorie.

Termin: 27.06. –  03.07.2020 / Koszt: 650zł + 210 euro.

1 dzień. Wyjazd z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach porannych (4:00). Przejazd przez Słowację, Węgry do Chorwacji. Po drodze Msza Św. w Koszycach. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu (okolice Zagrzebia), obiadokolacja, nocleg.

2 dzień. Po śniadaniu przejazd do Marija Bistrica. Wizyta w największym Sanktuarium Matki Bożej w Chorwacji, modlitwa przed Cudowną Figurą Czarnej Bogurodzicy. Następnie przejazd do Vepric zwanym Chorwackim Lourdes, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes – Msza Św. Wieczorem przyjazd do Medjugorie, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień. Po śniadaniu pobyt w Medjugorje w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju. Wejście na Górę Objawień Podbrdo. Po południu czas wolny na indywidualną modlitwę. Wieczorem obiadokolacja, o godz. 19:00 międzynarodowa Msza Św. nocleg.

4 dzień. Wcześnie rano ( ok. godz. 4:00) wejście na Drogę Krzyżową na Križevac. Po śniadaniu przejazd do Mostaru, słynącego z ciekawej architektury i atmosfery z wpływami arabskimi. Spacer po mieście, którego głównym zabytkiem jest XVI-wieczny kamienny Stary Most, Msza św. w Kościele Franciszkanów. Następnie przejazd na Wodospady Kravica (jedna z największych atrakcji przyrodniczych Bośni i Hercegowiny, możliwość kąpieli). Powrót do Medjugorje. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wieczorem, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień. Po śniadaniu przejazd do Dubrovnika zwanego „perłą Adriatyku”. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Chorwacji; m.in.: Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Kościół św. Błażeja, Kościół Jezuitów (Msza Św.), Pałac Wielkiej Rady, Brama Pile, Wielka Fontanna Onufrego. Wieczorem powrót do Medjugorje, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień. Po śniadaniu przejazd do Sibenika, najstarszego chorwackiego miasta na wybrzeżu adriatyckim. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych budowli w tym kraju – katedry św. Jakuba, Msza Św. Po południu przyjazd do Biogradu nad Moru (nadmorskiego kurortu), czas wolny na plażowanie i kąpiele morskie (ok. 3 godz.). Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Karlovac, obiadokolacja , nocleg.

7 dzień. Po śniadaniu przejazd do Ludbregu– Msza Św. w Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusowej (miejsce Cudu Eucharystycznego). Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

 

Intencje mszalne (27 stycznia – 2 lutego):

 

poniedziałek (27 stycznia) – godz. 17.00: 

+ Genowefa Głowiak – int. od rodziny Ruparów;

wtorek (28 stycznia) – godz. 17.00: 

+ Stanisław Kamiński – int. od rodziny Kłęków;

środa (29 stycznia) – godz. 17.00:

+ Helena i Władysław – w rocznicę śmierci Władysława;

czwartek (30 stycznia) – godz. 17.00:

+ Danuta Dubiel – int. od Heleny i Zbigniewa Śliżów;

piątek (31 stycznia) – godz. 17.00:

+ Aniela, Jan i Katarzyna;

sobota (1 lutego) – godz. 17.00:

W intencji uczestników pielgrzymki na Święty Krzyż – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

niedziela (2 lutego):

7.30  – W int. parafian;

10.30  – + Bronisława i Wincenty Sołtys – z okazji imienin Wincentego;

14.00  – + Jan Noga – w 10 rocznicę śmierci;