1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę (w powiększonym wymiarze ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych) oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Kluz, Głowiak, Dziuba, Patrzyk, Czapkowski.
  2. Różaniec przed sumą 10 listopada poprowadzi Róża pani Józefy Nowak.
  3. Serdeczne Bóg Zapłać panu Eugeniuszowi Świderkowi z Tajęciny, który ofiarował do naszego kościoła chryzantemy. Dziękuję pani Agnieszce Rogali, Jolancie Wojewódka (także za pomoc w przygotowaniu nagród różańcowych), Magdalenie Nowak – Harko, Teresie Głowiak i Wiesławowi Poradzie za świąteczny wystrój kościoła. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za dekoracje na cmentarzu, ks. Andrzejowi, panu Organiście, ministrantom i lektorom za przygotowanie procesji na cmentarz. Panom Romanowi Nodze, Andrzejowi Antasowi i Sławomirowi Zdunowi za prace przy cmentarzu. Niech Bóg wynagrodzi dobro swym błogosławieństwem.
  4. Wszystkich, którzy odmawiają Nowennę Pompejańską i tych, którzy chcą się pomodlić, zapraszam dzisiaj na godz. 18.00 na modlitwę różańcową.
  5. Przez Oktawę Uroczystości, czyli do 8 listopada będziemy polecać naszych zmarłych w Wypominkach.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
  7. 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Zespół Śpiewaczy Łukawianie wraz z Zespołem Szkół w Łukawcu i Parafią pw. Miłosierdzia Bożego serdecznie zapraszają wszystkich już w niedzielę, 10 listopada, na godzinę 14:00 na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po liturgii złożenie kwiatów pod nowym pomnikiem, następnie w budynku szkoły wspólne z Łukawianami śpiewanie pieśni patriotycznych oraz program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli ZS w Łukawcu.  Na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 14.00 zapraszam wszystkie grupy i organizacje działające na terenie naszej parafii, w tym Druhów OSP  z pocztem sztandarowym. Zapraszam również i zachęcam do uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wywieszanie flag narodowych.
  8. Za tydzień, 10 listopada obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, któremu patronuje organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku celem jest pomoc Kościołowi w Sudanie Południowym. Na rzecz cierpiących i potrzebujących w tym kraju przeprowadzana będzie zbiórka do puszek. Bóg Zapłać za ofiarność.
  9. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza na wyjazd do kina, na film „Legiony”. Wyjazd 9 listopada (sobota), godz. 18.00. Zapisy w zakrystii. Zapraszam i zachęcam.

 

Intencje mszalne (4 listopada – 10 listopada):

 

poniedziałek (4 listopada) – godz. 17.00:

+ Marek Miś;

+ Józef Noworól – int. od kolegów z Zelmeru;

+ Genowefa Głowiak – int. od rodziny Mazurów i Sadlejów;

wtorek (5 listopada) – godz. 17.00: 

+ Franciszka, Jan, Anna;

+ Józef Noworól – int. od kolegów z Zelmeru;

środa (6 listopada) – godz. 17.00: 

+ Andrzej i Katarzyna Chmiel;

+ Józef Noworól – int. od brata Czesława;

czwartek (7 listopada) – godz. 17.00:

+ Stanisława i Stanisław Dzioban;

+ Józef Noworól – int. od siostry Walerii;

piątek (8 listopada) – godz. 17.00:

W int. wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach;

+ Józef Noworól – int. od rodziny Urban;

+ Genowefa Głowiak – int. od sąsiadów – rodziny Miś;

sobota (9 listopada) – godz. 17.00:

+ Józef Chmiel;

+ Józef Noworól – int. od Zbigniewa Wierciocha z rodziną;

+ Genowefa Głowiak – int. od kuzynki Marii z Palikówki;

niedziela (10 listopada):

7.30  –   + Sławomir Nowak;
10.30  – + Edward i Kazimiera Chmiel;

14.00  – 1) W intencji Ojczyzny – w Rocznicę Odzyskania Niepodległości; 2) W int. parafian;

+ Genowefa Głowiak – int. od Izabeli;