1. Dzisiaj (29.09.) o godz. 15.00 spotkanie Rady Parafialnej. Na godz. 16.00 zapraszam dzieci i młodzież (Oaza, Schola, Ministranci, KSM) oraz Radę Parafialną, Caritas i Akcję Katolicką na wspólne rozpoczęcie roku duszpasterskiego przy grillu. Spotkanie odbędzie się przy plebanii.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. Za udekorowanie kościoła kwiatami dziękujemy nowożeńcom Patrykowi i Natalii Kwolkom, którym życzymy obfitości łask i Bożego błogosławieństwa na nowej drodze życia. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Głowiak, Sierżęga, Wąs, Wąs i Kamiński .
 3. Różaniec przed sumą 6 października poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.
 4. Dziękuję państwu Kazimierzowi i Aleksandrze Nowakom, którzy jako wotum za 50 lat swojego małżeństwa złożyli ofiarę na rzecz parafii. Serdeczne Bóg Zapłać.
 5. Od poniedziałku, 30 września, Msze św. będą odprawiane o godz. 17.00.
 6. W miesiącu październiku Nabożeństwo Różańcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszam wszystkich do udziału i do modlitwy.
 7. Od wtorku (1 października) rozpoczniemy naszą Parafialną Nowennę Pompejańską. Zachęcam do podjęcia trudu modlitwy.
 8. W tym tygodniu na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszam:

Na środowe – dzieci  z kl. VI SP

Na czwartkowe – młodzież kl. VII SP.

Na piątkowe – młodzież z kl. VIII SP

Na sobotnie – członków Róż Różańcowych

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii – także w intencji naszego kleryka Sebastiana Drzała, który rozpoczął 3 rok formacji seminaryjnej.
 2. I piątek miesiąca: Nabożeństwo Pierwszopiątkowe – O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 17.00Od godz. 15.30  możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej.
 3. I sobota miesiącaWizyta u chorych od godz. 9.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszam wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii, osoby które podjęły modlitwę różańcową w intencji dzieci oraz tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Deklaracje podjęcia modlitwy w intencji dzieci proszę składać do środy.
 4. W przyszłą niedzielę, 6 października, na Mszę św. o godz. 14.00 i nabożeństwo zapraszam Rodziców i dzieci z klasy III SP, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Podczas nabożeństwa dzieciom zostaną przekazane Różańce. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.
 5. Chór działający przy Bazylice Matki Bożej Rzeszowskiej, oo. Bernardynów zaprasza chętnych do wspólnego śpiewu. O szczegółach prowadzonego naboru można się dowiedzieć w gablocie parafialnej.

 

Intencje mszalne (30 września – 6 października):

 

poniedziałek (30 września) – godz. 17.00:  

+ Katarzyna, Aniela, Jan i Bronisław GŁOWIAK

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.29);

+ Józef Noworól – int. od rodziny Witków;

wtorek (1 października) – godz. 17.00: 

+ Stanisława BIELENDA – w rocznicę śmierci;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.30 – zakończenie)

środa (2 października) – godz. 17.00: 

1) + Stanisław KWIATKOWSKI – int. od żony; 2) O zdrowie dla Szymusia;

Przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia o łaskę zdrowia dla 17letniej Gabrieli.

czwartek (3 października) –  godz. 17.00:

+ Emilia CZEKAJSKA – w rocznicę śmierci – int. od synów z rodzinami;

piątek (4 października) – godz. 17.00:

+ Katarzyna i Andrzej POLAK – w rocznicę śmierci Katarzyny;

+ Józef Noworól – int. od rodziny Wierciochów;

sobota (5 października) – godz. 17.00:

Od Róży p. Józefa Stróża – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla braci różańcowych oraz o szczęśliwą wieczność dla zmarłych braci;

+ Józef Noworól – int. od Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Łukawiec;

niedziela (6 października):

7.30  –   + Jan Dragan – int. od żony;

10.30  – + Ewa Wiercioch – o radość wieczną;

14.00  – W int. parafian;