1. Obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 10.30 pójdziemy z procesją na cmentarz, modląc się o radość nieba dla naszych zmarłych. Proszę swobodnie zabierać znicze, które są wystawione przed kościołem i zapalić je na grobach swoich bliskich.
  2. Przeżywamy dzisiaj dzień solidarności z parafią Kamionka Buska na Ukrainie, gdzie pracuje ks. Grzegorz Ząbek – nasz rodak. Tę bardzo potrzebującą pomocy parafię możemy wesprzeć poprzez ofiary do puszek. Bóg Zapłać za ofiarność.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Stawarz, Szegda, Orzech, Rzucidło, Smolarski.
  4. Różaniec przed sumą 9 czerwca poprowadzi Róża pani Marii Myrda.
  5. Z okazji uroczystego otwarcia mostu między Łukawcem a Wólką Podleśną Urząd Gminy w Trzebownisku organizuje dzisiaj w Łukawcu piknik rodzinny, w ramach którego przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych i dla starszych.  Początek przy Domu Strażaka o godz. 15.30. Dzięki życzliwości organizatorów oraz organizacji działających w Łukawcu, część dochodów zostanie przeznaczona na pomoc parafii Kamionka Buska na Ukrainie, gdzie proboszczem jest ks. Grzegorz Ząbek.
  6. W środę na Mszę św. zapraszam młodzież VIII i III gim., która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Zostaną im wręczone indeksy ze świadectwem bierzmowania. Zapraszam na tę mszę św. również młodzież kończącą kl. VI, która otrzyma nowe indeksy na rozpoczęcie okresu przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – modlić się będziemy w intencji kapłanów i o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne.
  8. I piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna. Od godz. 16.00 spowiedź pierwszopiątkowa.
  9. W piątek zapraszam na krótkie spotkanie udających się na parafialną pielgrzymkę do Lwowa. Proszę o podanie adresu zamieszkania, Pesel i wpłacenie zaliczki w wysokości 200 zł.
  10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki – proszę pamiętać o udekorowaniu domów.
  11. W związku ze skutkami powodzi, Caritas Diecezji, za wiedzą Biskupa Rzeszowskiego, prosi o zorganizowanie zbiórki do puszek. W naszej parafii kwesta na rzecz powodzian będzie przeprowadzona za tydzień, 9 czerwca.

 

Intencje mszalne (3 czerwca – 9 czerwca):

 

poniedziałek (3 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Leszek Drzał;

+ Teresa Rykała – (greg. 29)

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 20)

+ Emilia Czekajska – int. od rodziny Szuberla;

wtorek (4 czerwca) – godz. 18.00:

+ Jan – w 1 rocz. śmierci;

+ Teresa Rykała – (greg. 30) – zakończenie;

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 21)

+ Emilia Czekajska – int. od rodziny Czekajskich;

środa (5 czerwca) – godz. 18.00:

+ Krzysztof Michałek – int. od Mamy;

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 22)

+ Emilia Czekajska – int. od rodziny Czekajskich;

czwartek (6 czerwca) – godz. 18.00:

+ Emilia Czekajska – int. od sąsiadów Chmielów;

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 23)

+ Emilia Czekajska – int. od rodziny Bernackich;

piątek (7 czerwca) – godz. 18.00:

W int. Wiesława Porady – z okazji imienin – o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla całej rodziny.

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 24)

+ Emilia Czekajska – int. od Anny i Ryszarda Bieniasz;

sobota (8 czerwca) – godz. 18.00:

+ Józef Nowak;

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 25)

+ Emilia Czekajska – int. od sąsiadów;

niedziela (9 czerwca):

7.30  –   + Tomasz Bielecki – od Marka i Anny Wiercioch z rodziną;

10.30  – + Stanisława Chmaj;

14.00  –  W int. parafian;

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 26);

+ Emilia Czekajska – int. od Stanisława z rodziną;