1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii składka przeznaczona będzie na Katolickie Radio VIA. Obchodzimy dzisiaj Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach.
  2. Dzisiaj wybory do Europarlamentu. Zachęcam do głosowania.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, zakupione kwiaty oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Wlazło, Lech, Noga, Chmiel, Chmiel.
  4. Różaniec przed sumą 2 czerwca poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
  5. Przed nami ostatnie nabożeństwa majowe w tym roku. Bardzo dziękuję za modlitwę: w kościele i przy kapliczkach. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w te ostatnie dni maja.
  6. I sobota miesiąca – wizyta u chorych od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać do pana kościelnego. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe i tych, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  7. W następną niedzielę świętować będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 10.30 (jeśli tylko dopisze pogoda) pójdziemy z procesją na cmentarz, aby naszym bliskim zmarłym, poprzez naszą modlitwę, zanieść tę radosną nowinę, że Jezus w niebie wszystkim nam przygotował miejsce.
  8. W następną niedzielę, 2 czerwca, gościć będziemy w naszej parafii ks. Grzegorza Ząbka, naszego rodaka. Dzień ten będzie w naszej parafii dniem solidarności z parafią Kamionka Buska na Ukrainie, gdzie pracuje ks. Grzegorz. Tę bardzo potrzebującą pomocy parafię będziemy mogli wesprzeć poprzez ofiary do puszek.
  9. 1 czerwca (w sobotę) o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego mostu łączącego Łukawiec z Wólką Podleśną. Z tej okazji Urząd Gminy w Trzebownisku przygotował szereg okolicznościowych imprez: w sobotę w Wólce Podleśnej (wieczór uświetni m.in. zespół Brathanki), oraz w niedzielę (2 czerwca) – w Łukawcu – piknik rodzinny, w ramach którego przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych i dla starszych.  W tym roku organizatorem pikniku rodzinnego nie jest Parafia Miłosierdzia Bożego, ale Urząd Gminy. Nie mniej jednak, dzięki życzliwości organizatorów oraz organizacji działających w Łukawcu, część dochodów zostanie przeznaczona na pomoc parafii Kamionka Buska na Ukrainie, gdzie proboszczem jest ks. Grzegorz Ząbek.
  10. W związku ze skutkami powodzi, Caritas Diecezji, za wiedzą Biskupa Rzeszowskiego, prosi o zorganizowanie zbiórki do puszek. W naszej parafii kwesta na rzecz powodzian będzie przeprowadzona w dniu 9 czerwca i przesłana na konto Caritas.
  11. ZESPÓŁ SZKÓŁ W ŁUKAWCU organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: 27 maja 2019r. w godz. 8.00 – 18.00. Plac szkolny obok kontenerów na śmieci.

 

 

Intencje mszalne (20 maja – 26 maja):

 

poniedziałek (27 maja) – godz. 18.00: 

W 18 rocznicę urodzin Małgorzaty Wiercioch – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia w dorosłym życiu;

+ Teresa Rykała – (greg. 22)

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 13)

+ Emilia Czekajska – int. od rodziny Surowców;

wtorek (28 maja) – godz. 18.00: 

+ Emilia Czekajska – od rodziny Goclon;

+ Teresa Rykała – (greg. 23)

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 14)

+ Emilia Czekajska – int. od córki chrzestnej Agnieszki;

środa (29 maja) – godz. 18.00:

+ Bronisław Barłoga – w rocznicę śmierci;

+ Teresa Rykała – (greg. 24)

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 15)

+ Emilia Czekajska – int. od wychowawczyni oraz koleżanek i kolegów ze SP w Łące;

czwartek (30 maja) – godz. 18.00:

+ Marian Sowa;

+ Teresa Rykała – (greg. 25)

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 16)

+ Emilia Czekajska – int. od wychowawczyni oraz koleżanek i kolegów ze SP w Łące;

piątek (31 maja) – godz. 18.00:

W dniu urodzin – o błogosławieństwo Boże, roztropność i mądrość serca wżyciu codziennym dla Agnieszki.

+ Teresa Rykała – (greg. 26)

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 17)

+ Emilia Czekajska – int. od wychowawczyni oraz koleżanek i kolegów ze SP w Łące;

sobota (1 czerwca) – godz. 18.00:

+ Stefania i Andrzej Miś – w 4 rocz. śmierci Stefanii;

+ Teresa Rykała – (greg. 27)

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 18)

+ Emilia Czekajska – int. od Wojtka z rodziną;

niedziela (2 czerwca):

7.30  –   W int. parafian;

10.30  – 1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla sióstr Różańcowych – int. od Róży p. Edyty Więcek; 2) O szczęśliwą operację dla Zosi;

14.00  –  + Bronisław Pokrzywa – od rodziny Skroban i Ząbek;

+ Teresa Rykała – (greg. 28)

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 19)

+ Emilia Czekajska – int. od rodziny Szuberla;