1. Dzisiejsza niedziela to 3 niedziela miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna, w tym miesiącu przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.
  2. Dzisiaj na godzinę 15.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.
  3. Dziękuję Członkom Parafialnej Akcji Katolickiej, Zespołu Caritas, Paniom z KGW, Zespołowi „Łukawianie”, pani Magdalenie Nowak – Harko oraz nauczycielom, dzieciom i młodzieży z ZS w Łukawcu za ogrom pracy oraz zaangażowanie w przygotowanie świątecznego spotkania dla seniorów. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie, za wspólną modlitwę, śpiew kolęd, za życzenia i każde życzliwe słowo. Bóg Zapłać.
  4. W imieniu własnym i w imieniu najbliższej rodziny dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie śp. Tomasza Bieleckiego. Dziękuję za świadectwo życzliwości i za modlitwę oraz za zamówione Msze św.
  5. Bardzo dziękuję tym parafianom, którzy przyjęli mnie w swoich domach podczas kolędowej wizyty duszpasterskiej. Dziękuję za wszystkie poczęstunki. Dziękuję za życzliwość i serdeczność. Dziękuję za wspólne rozmowy. Dziękuję również za ofiary składane z tej okazji. Serdeczne Bóg Zapłać. Jeśli są osoby, które chciałyby abym odwiedził ich domy z kapłańskim błogosławieństwem, proszę o kontakt, jestem do dyspozycji.
  6. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Dzioban, Polak, Przybyło, Jankowski i Jankowski.
  7. Różaniec przed sumą 27 stycznia poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.
  8. W piątek, na Mszę św. i spotkanie zapraszam uczniów kl. VIII i III gim., wraz z Rodzicami.
  9. W dniach od 26 stycznia (sobota) do 2 lutego w naszym kościele parafialnym gościć będziemy pielgrzymujący po Polsce obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Obecność tej Ikony w naszym kościele wiąże się z gorącym zaproszeniem do modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych w różnych miejscach na całym świecie. Przyjęcie obrazu nastąpi sobotę, 26 stycznia o godz. 15.00. Serdecznie zapraszam do udziału w tych uroczystościach. Po Mszy św. modlitwa różańcowa. Peregrynacji Obrazu patronują Rycerze Kolumba.
  10. Następna niedziela to ostatnia niedziela stycznia – na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam szczególnie dzieci.
  11. W poniedziałek i wtorek obchodzić będziemy Dni Babci i Dziadka. Zapraszam na poniedziałkową (21 stycznia) Mszę św. wszystkie nasze Babcie i Dziadków, ale również wszystkich wnuków. Modlić się będziemy w intencji naszych Babć, Dziadków i Przodków.

 

Intencje mszalne (21 stycznia – 27 stycznia):

 

poniedziałek (21 stycznia) – godz. 17.00: 

+ Katarzyna i Andrzej Stróż;

+ Bronisław Myrda – int. od Teresy Głowiak;

wtorek (22 stycznia) – godz. 17.00: 

+ Antonina Ząbek – int. od chrześniaka Zbigniewa z rodziną;

środa (23 stycznia) – godz. 17.00: 

+ Maria i Wincenty Kamińscy;

+ Bronisław Myrda – int. od rodziny Gaweł;

czwartek (24 stycznia) – godz. 17.00:

+ Bronisław Myrda – int. od siostry z rodziną;

piątek (25 stycznia) – godz. 17.00:

W intencji Bogu wiadomej;

sobota (26 stycznia) – godz. 15.00: 

+ Helena i Władysław – w rocznicę śmierci;

+ Bronisław Myrda – int. od Marii Głowiak;

niedziela (27 stycznia):

7.30  –  + Katarzyna i Andrzej Barnat – int. od rodziny

10.30  – 1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej naszej parafii – int. od mieszkańców Łukawca 2) + Bronisław Myrda – int. od rodziny Porada;

14.00  – W int. parafian;