1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Król-Ślęzak, Kowal, Śliż, Buszta, Zdeb.
  2. Różaniec przed sumą 18 listopada poprowadzi Róża pana Józefa Stróża.
  3. Wszystkich, którzy odmawiają Nowennę Pompejańską i tych, którzy chcą się pomodlić, zapraszam dzisiaj na godz. 18.00 na modlitwę różańcową.
  4. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zespół Śpiewaczy Łukawianie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Zespołem Szkół i Parafią pw. Miłosierdzia Bożego serdecznie zapraszają wszystkich na godzinę 14:00 na uroczysta Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po uroczystej liturgii złożenie kwiatów pod nowym pomnikiem, następnie w budynku szkoły wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli ZS w Łukawcu. Na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 14.00 zapraszam wszystkie grupy i organizacje działające na terenie naszej parafii, w tym Druhów OSP  z pocztem sztandarowym. Zachęcam również do uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wywieszanie flag narodowych.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam do modlitwy poprzez nowennę do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
  6. W piątek 16 listopada będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia.
  7. Następna niedziela, 18 listopada, jest III niedzielą miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
  8. Akcja Katolicka organizuje wyjazd do kina 25 listopada, na godz. 16.00, na film „Największy dar”. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii.
  9. Urząd Gminy w Trzebownisku informuje, że 19 listopada (poniedziałek) w Łukawcu, na parkingu za Przedszkolem odbędzie się zbiórka odpadów problemowych w godz. od 10.00 do 17.00. Szczegóły w gablocie.
  10. Ogłoszenie Sołtysa Wsi Łukawiec: Informuję mieszkańców ŁUKAWCA, że będzie możliwość wpłaty 4 raty podatku rolnego i od nieruchomości. Wpłaty będą przyjmowane w następujących terminach: W budynku Akademii Dobrego Życia na Golonkówce – 15.11.2018 (czwartek) w godzinach od 08:30 – 10:00; 2. Dom Strażaka – 15.11.2018 (czwartek) w godzinach od 10:30 – 12:00; 3 Łukawiec Dolny, obok kościoła w budynku po byłym sklepie – 15.11.2018 (czwartek) w godzinach od 13:00 – 15:00.

 

Intencje mszalne (12 listopada – 18 listopada):

 

poniedziałek (12 listopada) – godz. 17.00:

+ Joanna Stróż – int. od rodziny Wilków i Dudków;

+ Bronisław Myrda (greg. 10)

+ Joanna Stróż – int. od kolegów z pracy taty Janusza;

wtorek (13 listopada) – godz. 17.00: 

Dziękczynna za otrzymane laski przez rodzinę Wierzbickich;

+ Bronisław Myrda (greg. 11)

+ Joanna Stróż – int. od kolegów z pracy taty Janusza;

 środa (14 listopada) – godz. 17.00: 

+ Anna i Józef Drzał – w rocznicę śmierci Józefa;

+ Bronisław Myrda (greg. 12)

+ Joanna Stróż – int. od kolegów z pracy taty Janusza;

czwartek (15 listopada) – godz. 17.00:

+ Maria i Walenty Bieniasz;

+ Bronisław Myrda (greg. 13)

+ Joanna Stróż – int. od kolegów z pracy taty Janusza;

piątek (16 listopada) – godz. 17.00:

+ Tadeusz, Stanisław, Julia i Andrzej Domino;

+ Bronisław Myrda (greg. 14)

+ Joanna Stróż – int. od kolegów z pracy taty Janusza;

sobota (17 listopada) – godz. 17.00:

+ Janina i Stanisław;

 + Bronisław Myrda (greg. 15)

+ Joanna Stróż – int. od kolegów z pracy taty Janusza;

niedziela (18 listopada):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – + Maria Polak – int. od córki Edyty z rodziną;

14.00  – + Franciszek Wiercioch – int. od żony

+ Bronisław Myrda (greg. 16)

+ Joanna Stróż – int. od kolegów z pracy taty Janusza;