1. Obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 10.30 pójdziemy z procesją na cmentarz, modląc się o radość nieba dla naszych zmarłych.
 2. Dzisiaj, 13 maja, początek nabożeństw fatimskich.
 3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Chyłek, Gunia, Gunia, Ruszała, Bednarz.
 4. Różaniec przed sumą 20 maja poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.
 5. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam na nie wszystkich, szczególnie zaś dzieci i proszę rodziców, aby pomogli swoim pociechom dotrzeć do kościoła. Bardzo gorąco dziękuję za modlitwę przy naszych kapliczkach i zachęcam do tej modlitwy w następne dni.
 6. Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia połączona z nabożeństwem majowym w środę po Mszy św. – zachęcam do przedstawiania swoich próśb.
 7. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam do modlitwy w nowennie do Miłosierdzia Bożego i w nowennie do św. Jana Pawła II.
 8. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna.  Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy poprzez ofiarność wyrażają troskę o swoją parafię.
 9. W sobotę, na godz. 15.00 zapraszam na spotkanie OAZĘ. Spotkanie połączone będzie z przygotowaniem śpiewów na zbliżające się uroczystości. Proszę o niezawodne przybycie.
 10. W sobotę, 19 maja, o godz. 6.00 wyruszy z Wólki Podleśnej piesza pielgrzymka do Leżajska. Chętni mogą się dołączyć do wspólnego pielgrzymowania. Prowiant we własnym zakresie.
 11. W środę, o godz. 18.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie odbędzie się kolejne spotkanie przedpielgrzymkowe dla tych, którzy udają się do Medjugorie. Są jeszcze wolne miejsca i można dołączyć do tej grupy pielgrzymkowej (wyjazd 25 czerwca, powrót 1 lipca).
 12. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.
 13. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach przy plebanii – szczególnie panom Wiesławowi Płoszajowi i Janowi Kłękowi, ale również panom Antoniemu Chmielowi, Bogdanowi Noga i Tomaszowi Paśkiewiczowi i Marcinowi Więckowi. Serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Od wtorku, 15 maja, będziemy mieć możliwość włączenia się w akcję zbierania makulatury, dochody ze sprzedaży której zostaną przeznaczone na budowę kolejnej studni głębinowej w Afryce. Takich studni wybywano już 19, ale potrzeby są jeszcze ogromne. Zdjęcia z otwarcia jednej z takich studni można zobaczyć na naszym parafialnym FB. Kontener na makulaturę zostanie wystawiony na parkingu za Przedszkolem.
 15. 31 maja obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Z procesją udamy się w kierunku Terliczki. Chciałbym gorąco prosić o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz proszę, aby przygotowali: Członkowie Parafialnej Caritas i Akcji Katolickiej; drugi proszę, aby przygotowały panie i panowie z Róż pani Teresy Wiercioch i pana Józefa Stróża; trzeci ołtarz proszę, aby przygotowali druhowie i druhny z OSP w Łukawcu i czwarty ołtarz proszę, aby przygotowali Rodzice tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych.
 16. Ogłoszenie Sołtysa wsi Łukawiec: Istnieje możliwość wpłaty 2 raty podatku rolnego i od nieruchomości. Wpłaty będą przyjmowane: 1) W budynku Akademii Dobrego Życia na Golonkówce: 14.05. (poniedziałek), od 8.30 – 10.30; 2) Dom Strażaka: 14.05. (poniedziałek), od 11.00 – 12.30; 3) Dom Ludowy, Łukawiec Dolny: 14.05. (poniedziałek), od 14.00 – 16.30.

 

Intencje mszalne (14 maja – 20 maja):

 

poniedziałek (14 maja) – godz. 18.00: 

+ Emilia Dragan – int. od siostrzeńca z rodziną;

+ Helena Nowak – początek Mszy świętych gregoriańskich (1);

 wtorek (15 maja) – godz. 18.00:

+ Anna Noga – int. od syna Roberta;

+ Helena Nowak – greg.(2)

 środa (16 maja) – godz. 18.00:

W int. Sióstr Różańcowych i ich rodzin – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od Róży p. Zofii Jankowskiej;

+ Maria Nowak – int. od rodziny Rząsów;

+ Helena Nowak – greg.(3)

 czwartek (17 maja) – godz. 18.00:

W 15 rocznicę ślubu Doroty i Adama – dziękczynna za dar rodziny, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Helena Nowak – greg.(4)

 piątek (18 maja) – godz. 18.00:

W int. Bożeny i Wiesława Płoszajów – o zdrowie,  błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

     + Maria Nowak – int. od rodziny Szalachów;

     + Helena Nowak – greg.(5)

 sobota (19 maja) – godz. 18.00:

+ Leszek Drzał – z okazji urodzin;

     + Maria Nowak – int. od rodziny Gancarz i Majcher;

     + Helena Nowak – greg.(6)

 niedziela (20 maja):

7.30  –   + Aniela Kania – w 19 rocznicę śmierci;

10.30  –  + Eugeniusz – w 3 rocznicę śmierci – int. od córki Marii z rodziną;

14.00  –  W int. parafian;

+ Helena Nowak – greg.(7)