1. Dzisiaj, 14 stycznia, o godz. 15.00 w Domu Strażaka odbędzie się Opłatek dla Seniorów z naszej parafii. Serdecznie zapraszam. Bardzo też gorąco proszę o pomoc w dostarczeniu Seniorów do Domu Strażaka – proszę dzieci, wnuków, sąsiadów, aby pomogli dotrzeć swoim bliskim na spotkanie opłatkowe. Członkom Parafialnej Akcji Katolickiej, Zespołu Caritas, Paniom z KGW oraz wszystkim, którzy pośpieszyli z pomocą, składam serdeczne Bóg Zapłać za ogrom pracy i starań oraz zaangażowanie w przygotowanie tego naszego świątecznego spotkania.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Mączka, Rzucidło, Stopa, Miś, Stróż.
 3. Różaniec przed sumą 21 stycznia poprowadzi Róża pani Janina Drzał.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy i przedstawiania swoich intencji.
 5. W tym tygodniu ostatnie dni wizyty duszpasterskiej.

W poniedziałek (15 stycznia), od godz. 16.00 – od rodziny Porada do rodziny Orłoś;

We wtorek (16 stycznia), od godz. 16.00 – od rodziny Gancarz do rodziny Dzioban – zakończenie Kolędy;

Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary z racji wizyty kolędowej.

 1. W związku z wizytą duszpasterską nastąpią zmiany w godzinach Mszy św.: w poniedziałek i wtorek –  o godz. 7.30.
 2. W dniach 18 – 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W piątek, 19 stycznia, Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji. W tym dniu, ze względu na uroczystość nie obowiązuje w naszej diecezji post od pokarmów mięsnych.
 3. W środę na Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszam młodzież kl. III gim.
 4. W tym tygodniu przypada 3 piątek i 3 sobota miesiąca. Zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. i Nowennie do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II i do wyrażania swoich intencji.
 5. Przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna, w tym miesiącu przeznaczona na ogrzewanie. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.
 6. W niedzielę (21 stycznia) i przyszły poniedziałek (22 stycznia) przypadają Dni Babci i Dziadka. W niedzielę na godz. 10.30 na Mszę św. i wspólną modlitwę chciałbym szczególnie zaprosić wszystkie Babcie i Dziadków, ale także i wszystkie wnuki – będziemy się modlić w intencji Babć i Dziadków z racji przypadającego ich święta.
 7. ZS w Łukawcu organizuje akcję „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”. Jednym z elementów tej akcji jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Osoby, które chciałyby pozbyć się zużytego sprzętu, a przez to wspomóc szkołę, mogą ten sprzęt składać do 19 stycznia 2018 roku u pana konserwatora do godz. 14:00, a w godz. popołudniowych za bramą wjazdową do Zespołu Szkół, obok kontenerów na śmieci.

 

Intencje mszalne (15 stycznia – 21 stycznia):

 

poniedziałek (15 stycznia) – godz. 7.30: 

+ Teresa Macura – int. od rodziny Nogów;

wtorek (16 stycznia) – godz. 7.30: 

+ Józef i Maria Miś – w rocznicę śmierci Józefa;

środa (17 stycznia) – godz. 17.00: 

+ Maria i Józef Miś;

+ Krystyna Ślęczka – początek Mszy św. gregoriańskich (od 17.01. – 15.02.) – poza parafią.

czwartek (18 stycznia) – godz. 17.00:

+ Maria i Jan Rząsa oraz zmarli z rodziny Rząsów;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (2);

piątek (19 stycznia) – godz. 17.00:

Dziękczynna za otrzymane łaski w roku 2017;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (3);

sobota (20 stycznia) – godz. 17.00: 

+ Fabian i Maria Wiercioch;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (4);

niedziela (21 stycznia):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – + Katarzyna i Andrzej Stróż;

14.00  – W int. Teresy Głowiak – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (5);