1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Nowak, Nowak, Lubas, Moskwa, Urban.
  2. Różaniec przed sumą 14 stycznia poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej.
  3. Dzisiaj, 7 stycznia, w godzinach od 13.00 do 15.30, do naszych domów zawitają kolędnicy misyjni, którzy będą kolędować na rzecz dzieci z Syrii i Libanu. Wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy zaangażowali się w to kolędowanie serdecznie dziękuję. Dziękuję pani Dominice Bialic i członkom parafialnej Caritas za pomoc i za organizację misyjnych grup kolędowych. Wszystkim parafianom dziękuję za przyjęcie kolędników i za złożone ofiary.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy i przedstawiania swoich intencji.
  5. Od poniedziałku będę kontynuował wizytę duszpasterską.

W poniedziałek (8 stycznia), od godz. 16.00 – od pani Marii Porada do pani Marii Stopa

We wtorek (9 stycznia), od godz. 16.00 – od rodziny Rzucidło do rodziny Nowak;

W środę (10 stycznia), od godz. 16.00 – od pani Marii Dragan do rodziny Orzech;

W czwartek (11 stycznia), od godz. 16.00 – od rodziny Pietraszek do pana Stanisława Bielendy;

W piątek (12 stycznia), od godz. 16.00 – od pani Janiny Pudło do pana Kazimierza Miś;

W sobotę (13 stycznia), od godz. 9.00 – od pani Anny Szuberla do pani Bożeny Dobrzańskiej;

W poniedziałek (15 stycznia), od godz. 16.00 – od rodziny Porada do rodziny Orłoś;

Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary z racji wizyty kolędowej, które proszę składać na tacę w kościele.

  1. W związku z wizytą duszpasterską nastąpią zmiany w godzinach Mszy św.: w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę – o godz. 7.30; w środę o godz. 18.00.
  2. W niedzielę 14 stycznia o godz. 15.00 w Domu Strażaka odbędzie się Opłatek dla Seniorów z naszej parafii. Członkowie Parafialnej Caritas i Akcji Katolickiej rozdali już zaproszenia – gorąco proszę o przyjęcie tych zaproszeń i o niezawodne przybycie. Będziemy mogli uczestniczyć w jasełkach przygotowanych przez dzieci z naszej szkoły, będziemy mogli pokolędować z „Łukawianami”, będzie również zespół, który będzie nam przygrywał, a przede wszystkim będziemy się mogli spotkać, porozmawiać, pośpiewać. Serdecznie zapraszam.
  3. Zarząd OSP w Łukawcu dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy z racji przyjęcia kalendarza strażackiego na rok 2018 wsparli finansowo naszą OSP. Zebrano 4 700 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu p.poż. dla naszej jednostki.

 

Intencje mszalne (8 stycznia – 14 stycznia):

 

poniedziałek (8 stycznia) – godz. 7.30: 

+ Bronisław Pieczonka – int. od rodziny Nowaków z Łąki;

wtorek (9 stycznia) – godz. 7.30: 

+ Aleksander i Janina Ryś, + Zbigniew Pawlus;

środa (10 stycznia) – godz. 18.00: 

W int. uczestników pielgrzymki do Kalwarii Pacławskiej – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

czwartek (11 stycznia) – godz. 7.30:

+ Stanisław Głowiak – int. od Grażyny i Antoniego Iwińskich;

+ Helena Nowak – int. od Jana Nowaka – poza parafią;

piątek (12 stycznia) – godz. 17.00:

+ Stanisław Kwiatkowski – int. od córki Marzeny z mężem;

sobota (13 stycznia) – godz. 7.30: 

+ Kazimierz Nowak;

niedziela (14 stycznia):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – + Stanisław, Ignacy i Bolesława;

14.00  – + Maria i Stanisław Głowiak – w rocz. śmierci Marii;