1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Osetek, Osetek, Bieszczad, Porada, Dobrzański.

2. Różaniec przed sumą 1 listopada poprowadzi Róża pani Alfredy Miś i 5 listopada Róża pani Janiny Drzał.

3. Serdeczne Bóg Zapłać panu Eugeniuszowi Świderkowi z Tajęciny, który ofiarował do naszego kościoła chryzantemy. Dziękuję panu Andrzejowi Poradzie za donice i pani Agnieszce Rogala za troskę o wystrój kościoła.

4. We wtorek zakończenie nabożeństw październikowych. Serdecznie dziękuję dzieciom, młodzieży i starszym, którzy uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych. Dziękuję za naszą wspólną modlitwę. Szczególnie dziękuję tym, którzy motywowali i umożliwili dzieciom uczestnictwo w tych nabożeństwach.

5. W tym tygodniu na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszam:

Na poniedziałkowe – uczniów z klasy IV SP;

Na wtorkowe – wszystkie dzieci;

6. W poniedziałek w godzinach od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00 odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zapraszam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, abyśmy mogli podczas tych szczególnych dni modlitw za zmarłych przyjmować Komunię św. i zyskiwać odpusty.  Będzie to również spowiedź przed I Piątkiem Miesiąca. Bardzo proszę, aby na godz. 15.00 przyszły do spowiedzi dzieci oraz osoby niepracujące, aby umożliwić spowiedź od godz. 17.00 tym, którzy wrócą z pracy.

7. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę: o 7.30, 10.30 i o 14.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 – uroczysta procesja na cmentarz i modlitwy za naszych zmarłych. Tradycyjnie przez Oktawę Uroczystości, czyli do 8 listopada będziemy polecać naszych zmarłych w Wypominkach.

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 14.00 połączona z modlitwą za zmarłych.

9. Proszę, aby w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie parkować wzdłuż drogi prowadzącej do cmentarza. Mamy do dyspozycji 3 miejsca postojowe: przy kościele, nowy plac postojowy, plac przy cmentarzu (przy śmietniku). Utrzymujmy na drodze ruch jednokierunkowy.

10. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będą kwestować członkowie naszej Parafialnej Caritas, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym z naszej parafii oraz na utrzymanie i remont grobów zapomnianych na naszym cmentarzu, oraz na zakup kwiatów.

11. W czwartek Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00. Po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo za zmarłych i procesja na cmentarz z lampionami, albo ze zniczami, które później będziemy mogli postawić na grobach bliskich.

12. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.  W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Następnie możliwość prywatnej adoracji do godz. 17.00.

13. Zapraszamy na Narodową Pielgrzymkę Mężczyzn na Jasną Górę, 4 listopada 2017 r. (Męskie Oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u tronu Królowej). Rozpoczęcie o godz. 10.00. O godz. 15.00 – Msza św. w bazylice pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego, po niej zawierzenie mężczyzn Matce Bożej. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu autokarowego z mężczyznami z Wólki Podleśnej. Zgłoszenia chętnych do poniedziałku, do Mszy św. Koszt wyjazdu uzależniony jest od ilości uczestników.

14. W sobotę wizyta u chorych wyjątkowo od godz. 14.00. Chorych proszę zgłaszać do Pana Kościelnego.

15. W sobotę na Mszę św. w sposób szczególny zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

16. Stowarzyszenie Wir-Kopernik z Czarnej walczy o ekrany akustyczne przy autostradzie A4. W Następną niedzielę będą zbierać podpisy pod projektem obywatelskim „Stop hałasowi z Autostrady”. Osoby chętne poprzeć ten projekt muszą mieć przy sobie dowód tożsamości.

 

Intencje mszalne (30 października – 5 listopada):

 

– poniedziałek (30 października) – godz. 18.00:

+ Bronisław Chmaj – int. od Mariana Barana;

+ Wiesław Dobrzański – od pracowników firmy Koral – poza parafią;

 

– wtorek (31 października) – godz. 17.00:  

+ Jan i Bronisława Wiercioch;

 

– środa (1 listopada):  

7.30  –  W int. parafian; 

10.30  – + Józefa i Józef Siłka, + Emilia i Franciszek Basista;

14.00 + Emilia, Czesław, Stanisław, Lesław Wisz; 

 

– czwartek (2 listopada): 

8.00  –  + Maria i Marcin Cyrek oraz + Maria i Walenty Siłka;

17.00 + Stanisław i Stanisława;

 

– piątek (3 listopada) – godz. 17.00: 

+ Tadeusz, Stanisław, Julia, Andrzej Domino;

 

– sobota (4 listopada) – godz. 17.00:

+ Barbara i Zenon Piotrowscy;

 

– niedziela (5 listopada):

7.30  –  + Sławomir Nowak;

10.30  – W int. parafian; 

14.00  – + Bronisław Chmaj – int. od Jacka z rodziną;