1. Dzisiaj, 22 października, przeżywamy Niedzielę Misyjną. Składka przeznaczona jest na Misje.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Barej, Kokoszka, Bojda, Szałęga i Tomaka.
 3. Różaniec przed sumą 29 października poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej.
 4. Zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczą w modlitwie, którzy przyprowadzają dzieci. Życzę wytrwałości w tych ostatnich dniach października.
 5. W tym tygodniu na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszam:

Na poniedziałkowe – uczniów z klasy V SP;

Na wtorkowe – uczniów z klasy VI SP;

Na środowe – uczniów  z kl. III Gim;

Na czwartkowe – uczniów z kl. VII;

Na piątkowe – uczniów z kl. II Gim;

Na sobotnie – wszystkich ministrantów;

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do przedstawiania swych intencji na kartkach.
 2. W środę po Mszy św. spotkanie uczniów kl. III gim., przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 3. W sobotę, o godz. 15.00 odbywają się spotkania Oazy Dzieci Bożych. Gdyby były inne dzieci, które chciałyby się przyłączyć do tej grupy, to zapraszam na spotkanie.
 4. W sobotę, o godz. 16.00 spotkanie wszystkich ministrantów.
 5. Następna niedziela, 29 października, to ostatnia niedziela miesiąca. Wszystkie dzieci zapraszam na Mszę św. im szczególnie dedykowaną, na 10.30.
 6. W następny poniedziałek (30 października) w godzinach od 15.00 do 18.00 odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zapraszam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, abyśmy mogli podczas tych szczególnych dni modlitw za zmarłych przyjmować Komunię św. i zyskiwać odpusty. Będzie to również spowiedź przed I Piątkiem Miesiąca.
 7. W najbliższy czwartek, 26 października, w kościele parafialnym w Łące, o godz. 17.00 odbędzie się Uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II, której dokona abp Mieczysław Mokrzycki. Duszpasterze i parafianie serdecznie zapraszają do udziału w tej uroczystości.
 8. Składam serdeczne Bóg zapłać panom, którzy zainstalowali studzienkę i odpływ wody przy ogrodzeniu kościoła, od strony drogi oraz tym, którzy odmalowali murek przy parkingu. Niech Pan Bóg wynagrodzi…
 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Tradycyjnie przez Oktawę czyli do 8 listopada będziemy polecać naszych zmarłych w Wypominkach. Za zmarłych polecanych w Wypominkach będziemy się modlić przez cały rok każdej środy, podczas Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia. Bardzo proszę, aby kartki z wypominkami wypełniać wyraźnie i nie odmieniać imion. Proszę o zatroszczenie się o groby bliskich – jest to wyraz naszej miłości i wdzięczności wobec naszych zmarłych, ale też wyraz naszej wiary w życie wieczne. Przypomnę jeszcze, że pan grabarz kosi trawę na cmentarzu tylko na wolnych przestrzeniach, miedzy grobami, gdzie istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia lub zanieczyszczenia grobów, o wykoszenie trawy każdy dba indywidualnie. Bardzo też proszę o zachowanie porządku przy śmietkach i o nie wyrzucanie śmieci poza ogrodzenie.  Pamiętajmy, że takie proste rzeczy, zachowania świadczą o nas i o naszej kulturze.

 

Intencje mszalne (23 października – 29 października):

 

poniedziałek (23 października) – godz. 17.00:

+ Bronisław Chmaj – int. od chrześniaka Waldemara z rodziną;

+ Helena Nowak – od rodziny Złamaniec – poza parafią;

 

wtorek (24 października) – godz. 17.00: 

+ Stanisława Bielenda – int. od męża;

 

środa (25 października) – godz. 17.00: 

 + Aniela i Andrzej;

 

czwartek (26 października) –  godz. 17.00:

     + Maria i Wincenty Gaweł;

 

 – piątek (27 października) – godz. 17.00:

+ Władysław Wisz – w 7 rocz. śmierci – int. od żony;

+ Helena Nowak – od rodziny Pokrzywów i Bożków – poza parafią;

 

sobota (28 października) – godz. 17.00:

     + Tadeusz Domino – z okazji imienin;

 

     – niedziela (29 października):

7.30  –  + Maria Litwin – w 7 rocznicę śmierci;

10.30  – + Tadeusz Dziedzic – z okazji imienin;

14.00  – W int. parafian;