1. Dzisiaj, III niedzielą miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. Za udekorowanie kościoła dziękuję nowożeńcom Annie i Arkadiuszowi Pasierbom, życząc im obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Miłosierdzia na ich nowej, małżeńskiej drodze życia. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Śliż, Orłoś, Gancarz, Jasiński i Drzał.
 3. Różaniec przed sumą 22 października poprowadzi Róża pani Marii Myrda.
 4. W miesiącu październiku Nabożeństwo Różańcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszam wszystkich do udziału i do modlitwy. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczą w modlitwie, którzy przyprowadzają dzieci. Czasami trudno zdążyć na godz. 17.00 – dziękuję tym, którzy dadzą radę przyjść na samo nabożeństwo październikowe o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszam:

Na poniedziałkowe – dzieci ze Szkolnego Koła CARITAS

Na wtorkowe – młodzież klasy VII SP

Na środowe – młodzież  z kl. II Gim.

Na czwartkowe – młodzież z kl. III Gim.

Na piątkowe – dzieci z kl. IV SP

Na sobotnie – członków Parafialnej Akcji Katolickiej

Na niedzielne  – dzieci klasy III SP

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do przedstawiania swych intencji na kartkach.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam na nowenny do Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II połączone z nabożeństwem październikowym.
 3. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza na film „Dwie korony”, opowiadający o życiu św. Maksymiliana Kolbe. Wyjazd do kina Zorza 21 października (sobota) o godz. 18.00. Zachęcam i zapraszam. Zapisy w zakrystii.
 4. W niedzielę, 22 października przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Składka z tej niedzieli  przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
 5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Tradycyjnie przez Oktawę czyli do 8 listopada będziemy polecać naszych zmarłych w Wypominkach. Za zmarłych polecanych w Wypominkach będziemy się modlić przez cały rok każdej środy, podczas Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia. Bardzo proszę, aby kartki z wypominkami wypełniać wyraźnie i nie odmieniać imion.
 6. Serdeczne Bóg Zapłać za złożone ofiary na nowy witraż. Brakuje nam jeszcze 4 000 zł.
 7. Komitet Budowy Pomnika poświęconego poległym i ofiarom I i II Wojny Światowej zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które posiadają dokumenty lub informacje dotyczące mieszkańców Łukawca, którzy polegli na frontach lub byli ofiarami okresu wojennego, o kontakt z Panem Sołtysem wsi Łukawiec. Osoby takie, po weryfikacji przez IPN, z imienia i nazwiska zostaną umieszczone na pamiątkowej płycie wybudowanego pomnika.

 

 

Intencje mszalne (16 października – 22 października):

 

poniedziałek (16 października) – godz. 17.00

+ Stanisław Kwiatkowski – w 3 rocznicę śmierci – int. od Lesława;

wtorek (17 października) – godz. 17.00:

+ Bronisław Chmaj – int. od sąsiadów;

środa (18 października) – godz. 17.00:

 + Ludwika i Andrzej Kuźniar;

czwartek (19 października) –  godz. 17.00:

+ Maria i Walenty Bieniasz;

piątek (20 października) – godz. 17.00:

+ Antonina i Stefan;

+ Helena Nowak – od rodziny Mazurów i Sadlejów – poza parafią;

sobota (21 października) – godz. 17.00:

 + Emilia Pokrzywa – w 1 rocznicę śmierci;

+ Wiesław Dobrzański – od pracowników Firmy Koral – poza parafią;

 niedziela (22 października):

   7.30  –  W int. parafian;
10.30  – Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny;

14.00  – + Leszek Drzał – w rocznicę śmierci;