1. Dzisiaj, 8 października, przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przy naszym kościele przeprowadzana jest zbiórka do puszek na budowę tzw. „żywego pomnika Jana Pawła II”. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin z naszej diecezji. Bóg zapłać za ofiarność
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny:Dziobak, Polak, Przybyło, Jankowski i Jankowski. 
 3. Rozpoczyna się nowa kolejka sprzątania. Warto więc o pewnych zasadach przypomnieć. Najpierw gorąco dziękuję wszystkim za włączanie się w sprzątanie kościoła. O posługę sprzątania kościoła proszone są osoby, które nie ukończyły 70 roku życia. Jeśli jednak osoby starsze czują się na siłach i chciałyby przyjść do sprzątania, proszę aby zgłosiły swoją chęć podjęcia tej posługi. Osoby, które nie mogą w danym terminie przyjść, mogą się z kimś zamienić lub poprosić, aby inna osoba przyszła w zastępstwie.
 4. Różaniec przed sumą 15 października poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
 5. W miesiącu październiku Nabożeństwo Różańcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszam wszystkich do udziału i do modlitwy.
 6. W tym tygodniu na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszam:

Na poniedziałkowe – dzieci klasy I i II SP

Na wtorkowe – dzieci klasy IV SP

Na środowe – młodzież  z kl. III Gim

Na czwartkowe – dzieci kl. V SP.

Na piątkowe – dzieci z kl. VI SP

Na sobotnie – członków Parafialnej Caritas

Na niedzielne  – dzieci klasy III SP

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do przedstawiania swych intencji na kartkach.
 2. W piątek, 13 października, 100 rocznica październikowych objawień fatimskich.
 3. W soboty o godz. 15.00 odbywają się spotkania Oazy Dzieci Bożych. Zapraszam dzieci od klasy 4 do 6.
 4. W najbliższą sobotę na Mszę św. i spotkanie zapraszam członków Parafialnej Caritas.
 5. Następna niedziela, 15 października, jest III niedzielą miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 6. W niedzielę 15 października przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten ma przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka oraz  przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu.  Zachęcam i zapraszam do modlitwy w tej intencji szczególnie podczas nabożeństwa październikowego.
 7. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza na film „Dwie korony”, opowiadający o życiu św. Maksymiliana Kolbe. Wyjazd do kina Zorza 21 października (sobota) o godz. 18.00. Zachęcam i zapraszam. Zapisy w zakrystii.
 8. DD „Tabor” zaprasza na rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

w sobotę, 14 października. Prowadzi O. Remigiusz Recław SJ. Szczegóły na plakacie. Rozpoczęcie o godz. 9.00;

 

Intencje mszalne (9 października – 15 października):

 

– poniedziałek (9 października) – godz. 17.00:

     + Wiesław Dobrzański – int. od rodziny Charchut;

– wtorek (10 października) – godz. 17.00:

+ Sławomir Nowak;

– środa (11 października) – godz. 17.00:

     + Andrzej i Władysław;

– czwartek (12 października) –  godz. 17.00:

     + Maria i Władysław Chmiel;

– piątek (13 października) – godz. 17.00:

     + Stanisława  Nowak – int. od córki Marii z rodziną;

– sobota (14 października) – godz. 17.00:

     O zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych – int. od Róży p. Anieli Michałek;

Godz. 14.00 – Msza  św. ślubna Anny Grata i Arkadiusza Pasierba

– niedziela (15 października):

7.30  –  W int. parafian;
10.30  – O łaskę zdrowia, wszelkie błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla parafian od początku Łukawca do kościoła;

14.00  – W 25 rocznicę ślubu Edyty i Mariusza – dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Miłosierdzia i wszelką potrzebną Bożą pomoc na dalsze długie lata wspólnego życia;