1. Dzisiaj Dożynki Diecezjalne w Rzeszowie przy Katedrze. Dziękuję delegacji z naszej parafii, która z wieńcem udaje się na tę uroczystość.
 2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje dzisiaj zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym wskutek klęsk żywiołowych w Polsce. Ofiarę można złożyć przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za ofiarność.
 3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty.  O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny:Porada, Dubiel, Nowak, Wilk i Matuszek. 
 4. Różaniec przed sumą 3 września poprowadzi Róża pani Anieli Noga.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
 6. 30 sierpnia, w środę, na placu przykościelnym firma Green Office Ecologic, przeprowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zużyty sprzęt można przywozić od rana do godz. 13.30.
 7. W czwartek, 31 sierpnia, Msza św. rano, o godz. 8.00.
 8. I piątek miesiąca: Nabożeństwo Pierwszopiątkowe  – O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 18.00.  Od godz. 16.00  możliwość spowiedzi, szczególnie dla dzieci i młodzieży na początek Nowego Roku Szkolnego.
 9. I sobota miesiąca – Wizyta u chorych od godz. 9.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszam wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.  Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Akcja Katolicka z naszej parafii zaprasza na wspólny wyjazd do kina, na film „FATIMA. Ostatnia tajemnica”. Wyjazd w sobotę 2 września o godz. 19.00. Całkowity koszt 20 zł. Zapraszam. Zapisy w zakrystii.
 11. Początek Nowego Roku Szkolnego w tym roku w poniedziałek 4 września. 1 września natomiast, w piątek, rozpocznie swą pracę Przedszkole.
 12. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebownisku,  FILIA W ŁUKAWCU, oraz Akademia Dobrego Życia zapraszają na wspólne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, w ramach Narodowego czytania. Niedziela, 3 września, Akademia Dobrego Życia na Golonkówce, godz. 15.30.Zapraszam.
 13. Ruch Światło-Życie wraz z gałęzią rodzinną Domowego Kościoła pragnie dziękować Bogu za dar rekolekcji wakacyjnych a także rozpocząć nowy rok pracy i formacji. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, rodziny z całej diecezji do katedry rzeszowskiej 2 września na godzinę 10.00, aby słuchać świadectw rekolekcyjnych, uczestniczyć w Eucharystii oraz we wspólnej Agapie przy posiłku i zabawach integracyjnych. Zakończenie o godzinie 14.30.

 

Intencje mszalne (28 sierpnia – 3 września):

 

– poniedziałek (28 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Wiesław Dobrzański – int. od teściowej

 

– wtorek (29 sierpnia) – godz. 18.00:

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych – int. od Róży p. Zofii Komorowskiej;

– środa (30 sierpnia) – godz. 18.00:

     + Julia Wiercioch – int. od wnuczki Alicji;

 

– czwartek (31 sierpnia) –  godz. 8.00:

     + Anna Bieniasz – int. od brata Bronisława z rodziną;

 

– piątek (1 września) – godz. 18.00:

     + Bronisław Głowiak – int. od siostry z mężem;

 

– sobota (2 września) – godz. 18.00:

     W 50 rocznicę ślubu Stanisława i Stanisławy Gaweł – dziękczynna, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

Godz. 12.30 – Msza św. ślubna Piotra Nowaka i Joanny Orzech

Godz. 14.00 – Msza św. ślubna Patryka Dziewita i Natalii Jankowskiej;

 

– niedziela (3 września):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – + Stanisław i Stanisława – w 4 rocz. śmierci Stanisławy;

14.00  – W int. Aleksandry z okazji 18-tych urodzin – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;