Dzisiaj, w IV Niedzielę Wielkanocną, przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

  1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za ofiarę. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Pawlus, Pawlus, Tomaka, Sądowska, Ruszała. 
  2. Różaniec przed sumą 14 maja poprowadzi Róża pani Janiny Drzał.
  3. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam na nie wszystkich, szczególnie zaś dzieci i proszę rodziców, aby pomogli swoim pociechom dotrzeć do kościoła. Bardzo gorąco dziękuję za modlitwę przy naszych kapliczkach i zachęcam do tej modlitwy w następne soboty o godz. 20.00.
  4. Dziękuję za wywieszenia naszych Narodowych Flag.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia uroczystości I Komunii św. Rodziców dziękuję za dar ołtarza: stojak pod paschał i komplet świec. Dziękuję pani Jolancie Wojewódka, panu Organiście i paniom Monice Sobolewskiej i Gabrieli Sasiela.
  6. Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia w środę po Mszy św.
  7. W sobotę, 13 maja, w 100- lecie objawień w Fatimie. W wielu kościołach naszej diecezji, m. in. W Terliczce, odbędą się uroczyste nabożeństwa fatimskie. Zachęcam do udziału i do modlitwy.
  8. W przyszłą niedzielę – V Niedzielę Wielkanocną,  14 maja, w całej naszej diecezji, także w naszej parafii zostanie zorganizowana zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

 

 

Intencje mszalne (8 maja – 14 maja):

 

– poniedziałek (8 maja) – godz. 18.00:

+ Stanisław Kwiatkowski;

 

– wtorek (9 maja) – godz. 18.00:

+ Bronisława Lech – int. od Zakładu Pogrzebowego z Pogwizdowa;

 

– środa (10 maja) – godz. 18.00:

+ Tomasz Baran – int. od brata Piotra;

 

– czwartek (11 maja) – godz. 18.00:

     + Antonina Maślanka;

 

– piątek (12 maja) – godz. 18.00:

+ Maria i Józef Miś;

 

– sobota (13 maja) – godz. 18.00:

+ Emilia Jałówka – w 1 rocznicę śmierci;

 

– niedziela (14 maja):

7.30  –   W int. parafian; 
10.30  –  W int. parafian;

14.00  –  + Józef Ślęzak;7