1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za ofiarę. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny:Czapkowski, Głowiak, Głowiak, Bednarz i Kluz. 
 2. Różaniec przed sumą 3 maja poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej7 maja Róża pani Alfredy Miś.
 3. Poniedziałek, 1 maja – rozpoczniemy nabożeństwa majowe, na które zapraszam wszystkich, szczególnie zaś dzieci i proszę rodziców, aby pomogli swoim pociechom dotrzeć do kościoła.
 4. Chciałbym zachęcić wszystkich, szczególnie zaś Róże Różańcowe, do podtrzymania tradycji majowych spotkań przy kapliczkach, aby swoim śpiewem i modlitwą czcić Matkę Najświętszą. Dniami modlitw przy kapliczkach niech będzie 3 maja i wszystkie soboty miesiąca maja. Jeśli byliby chętni by modlić się każdego dnia, to byłoby cudownie. Do modlitwy można wykorzystać książeczki lub materiały, którymi pan Józef Małecki chętnie się podzieli.
 5.  Poniedziałek – 1 maja, o godz. 10.00 – spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnej.
 6.  Wtorek – 2 maja – Dzień Flagi Narodowej. Zachęcam do wywieszenia naszych Narodowych Flag, także z racji środowego święta.
 7. Środa – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Narodowe Konstytucji 3 maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na sumie, o godz. 10.30, szesnaścioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej. Polecam je modlitwom całej parafii. Dla dzieci pierwszokomunijnych Biały Tydzień trwał będzie od czwartku do środy.
 8. Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia w środę po Mszy św. o godz. 14.00.
 9. W czwartek – 4 maja – wspomnienie św. Floriana. Święto patronalne wszystkich strażakówNa Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam wszystkich członków OSP – także tych już w stanie spoczynku.
 10. I Czwartek miesiąca –zachęcam do modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 11. I piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość prywatnej adoracji. Od godz. 16.30 możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadać będzie kilku kapłanów.
 12.   I sobota miesiąca– wizyta u chorych od godz. 9.00Chorych proszę zgłaszać do pana kościelnego. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe i tych, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Msza św. w sobotę (6 maja) będzie połączona z Narodowym czytaniem Biblii – wspólnie będziemy czytać List św. Pawła do Galatów.
 13. W sobotę na godz. 16.30 zapraszam wszystkich ministrantów na zbiórkę. Również w sobotę, po Mszy św. spotkanie członków parafialnej Caritas – obecność wszystkich bardzo ważna.

 

 

 

Intencje mszalne (1 maja – 7 maja):

 

– poniedziałek (1 maja) – godz. 18.00:

+ Bronisława Lech – int. od rodziny Misiów;

 

– wtorek (2 maja) – godz. 18.00:

+ Tadeusz Poźniak – w rocznicę śmierci;

 

– środa (3 maja):

7.30  –   + Stanisław Urban – w 5 rocznicę śmierci – int. od córki z mężem;
10.30  –  W int. Dzieci Pierwszokomunijnych – o łaskę życia w Komunii z Chrystusem;

       14.00  –  + Bronisława Lech – int. od wnuków;

 

– czwartek (4 maja) – godz. 18.00:

W int. członków OSP w Łukawcu – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia oraz św. Floriana o raz o wieczną szczęśliwość dla zmarłych strażaków z naszej OSP;

 

– piątek (5 maja) – godz. 18.00:

W intencji naszej Ojczyzny – int. z Róży p. Józefy Miś;

 

– sobota (6 maja) – godz. 18.00:

O błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych – int. z Róży p. Marii Myrda;

 

– niedziela (7 maja):

7.30  –   + Mieczysław – w 4 rocz. śmierci;
10.30  –  O błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych – int. z Róży p. Zofii Jankowskiej;

14.00  –  W int. Dzieci obchodzących Rocznicę  I Komunii Świętej – o łaskę życia w Komunii z Chrystusem;