1.   Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust w naszej parafii. Msze św.: o godz. 7.30, uroczysta Suma o godz. 11.00, której przewodniczył będzie ks. Jerzy Buczek – kanclerz Kurii Diecezjalnej i ostatnia Msza św. o godz. 14.00. Podczas wszystkich Mszy św. zbierana jest składka inwestycyjna.

2.   Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Po wszystkich mszach świętych członkowie Caritas  będą zbierać datki do puszek, które zostaną  przeznaczone na potrzeby Caritas Diecezjalnej.

3.   Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za ofiarę. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Golec, Kuraś, 3 rodziny Miś.  

4.   Różaniec przed sumą 30 kwietnia poprowadzi Róża pani Marii Myrda.

5.   W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam do uczestnictwa i przedstawiania swoich intencji.

6.   W środę, 26-go kwietnia, na godz. 16.00, zapraszam na spotkanie dzieci z kl. III, na próbę Uroczystości I Komunii św.

7.   Trzecia Niedziela Wielkanocna, 30 kwietnia, jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą IX Tydzień Biblijny. W tym roku będzie ona połączona z pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.

8.   Wydawnictwo św. Stanisława BM w Krakowie przekazuje darmowe egzemplarze gazety dotyczącej stulecia objawień fatimskich. Gazety można znaleźć w przedsionku.

9.   W następną niedzielę, na godzinę 10.30 zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. im szczególnie dedykowaną.

10.   Grupa Artystyczna „Przystań” zaprasza na spektakl „Dzień gniewu” R. Brandstaettera, który odbędzie się dzisiaj, 23-go kwietnia, w dawnym „Domu Kultury” na Golonkówce o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

Intencje mszalne (24 kwietnia – 30 kwietnia):

 

poniedziałek (24 kwietnia) – godz. 18.00: 

     + Bronisława Lech – int. rodziny Stróżów;

 

wtorek (25 kwietnia) – godz. 18.00: 

     W 25 rocznicę ślubu Jadwigi i Wiesława – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla nich i ich dzieci;

 

środa (26 kwietnia) – godz. 18.00:

     + Antonina i Józef Moskwa – w 4 rocz. śmierci Józefa;

 

czwartek (27 kwietnia) – godz. 18.00:

     + Marek – z okazji imienin;

 

     piątek (28 kwietnia) – godz. 18.00:

     W int.  Jadwigi i Wiesława oraz ich dzieci – o Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

 

sobota (29 kwietnia) – godz. 18.00:

     + Aniela, Antonina i Onufry;

     – niedziela (30 kwietnia):

     7.30  –   + Wojciech, Antonina, Józef;
10.30  –  W int. parafian;

14.00  –  W int. Laury – w  1 rocznicę urodzin – w podziękowaniu za dar życia i z prośbą o opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i łaski Ducha Świętego;