26. 03. 2017                                          OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

1.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Koń, Jankowski, Noga, Gaweł i Wiercioch.

2.      Różaniec przed sumą 2 kwietnia poprowadzi Róża pana Józefa Stróża.

3.      Od poniedziałku Msze św. (jeśli nie będzie ogłoszone inaczej) o godzinie 18.00.

4.      W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

5.      W środę, po Mszy św.  zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej.

6.      W dniach od czwartku do niedzieli przeżywać będziemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Krzysztof Rzepka – były Dyrektor Radia „Fara” z Przemyśla.

Czwartek, 30 marca 2017

Godz. 18.00 – Msza św. z nauką ogólną

Piątek, 31 marca 2017

Godz. 17.30 – Droga Krzyżowa

Godz. 18.00 – Msza św. z nauką ogólną

   – nauka stanowa dla  małżonków i rodziców

Godz. 20.00 – Droga Krzyżowa

Sobota, 1 kwietnia 2017

Godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla osób chorych i starszych

Po Mszy św. przedświąteczna wizyta u chorych – chorych proszę zgłaszać do Pana Kościelnego

Godz. 18.00 – Msza św. z nauką ogólną

– nauka stanowa dla młodzieży (gimn., szk. średnia, studenci, młodzież pracująca)

Niedziela, 2 kwietnia 2017

Godz. 7.30 Msza św. z nauką ogólną

Godz. 10.30 – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 14.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

– Msza św. z nauką ogólną

 

7.      W najbliższych dniach w sklepach na terenie naszej parafii pojawią się kosze na trwałe artykuły spożywcze i chemii gospodarczej, które Caritas Parafialna przekaże potrzebującym osobom w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wrażliwość i hojność. Taki dar dla potrzebujących może być pięknym dobrym uczynkiem wielkopostnym.

8.      W sobotę, 1 kwietnia, na 10.30 zapraszam wszystkich ministrantów na organizacyjne, przedświąteczne spotkanie.

9.      7 kwietnia odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone po drodze w stronę Terliczki. Zapraszam WSZYSTKICH, a szczególnie grupy, ruchy i organizacje działające na terenie naszej parafii: Róże Różańcowe, sportowców, Akcję Katolicką, Caritas, Radę Parafialną, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Łukawianie, Służbę Liturgiczne, Szkolne Koło Caritas, Oaza Dzieci Bożych, KSM, ojców, matki. Szczególnie zapraszam Strażaków. Proszę ich o kierowanie ruchem i o asystę krzyża. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowuje parafialna Akcja Katolicka – bardzo im za to dziękuję.

10. W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, o godzinie 18.00 w Parku Maryi przy Sanktuarium w Niechobrzu odbędzie się Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez ponad 70 aktorów amatorów. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii organizuje wspólny, autokarowy wyjazd na to Misterium. Wyjazd w niedzielę, 9 kwietnia o godz. 16.30 spod kościoła, koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii.

11. Przez najbliższy tydzień zbierać będziemy stare, nieużywane już świece, które zostaną użyte do produkcji nowego paschału. Mogą to być wszystkiego rodzaju świece woskowe i parafinowe z wyjątkiem zniczy. Pojemnik na te świece pojawi się w przedsionku.

 

12. Zapraszamy w piątek, 7 kwietnia na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie o godz. 20.00, po niej wyjście grup w kierunkach: Dukla, Czudec, Leżajsk, Mielec, Borek Stary, Krosno, Łańcut, Dynów, Sędziszów Młp. Informacje i zgłoszenia na stronie www: www.edk.org.pl.

13. Duszpasterstwo Harcerzy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza harcerzy ZHP, ZHR i Skautów na drogą krzyżową na Górę Magdalenkę  w Malawie, 31 marca 2017 r. Wyjście z rzeszowskiej fary   o 19 00. Szczegóły i informacje u ks. Wojciecha Środonia, tel. 603698487.

14. Parafia św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie (ojcowie pijarzy) zaprasza na VI Męskie Rekolekcje „Przemienieni”  w kościele parafialnym  w dniach  3-5 kwietnia 2017 r. o godz. 20.00 oraz na VI Męską Drogę Krzyżową – 7 kwietnia o godz. 19.00.


 

Intencje mszalne (27 marca – 2 kwietnia):

 

poniedziałek (27 marca) – godz.  18.00:

     W intencji Mateusza w 18 rocz. urodzin z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia w dorosłym życiu;

 

wtorek (28 marca) – godz.  18.00:

            + Jan Głowiak – w rocznicę śmierci – int. od córki z mężem;

 

środa (29 marca) – godz.  18.00:

     + Kazimierz Urban – w rocznicę śmierci – int. od żony;

 

czwartek (30 marca) – godz.  18.00:

            1) + Stanisław Orzech – int. od kolegów i koleżanek z pracy syna Bogdana; 2) + Bronisława Lech – int. od rodziny Myrdów;

           

piątek (31 marca) – godz.  18.00:

             1) + Walenty – w 24 rocznicę śmierci; 2) + Stanisław Orzech – int. od kolegów i koleżanek z pracy syna Bogdana;

 

sobota (1 kwietnia) – godz. 18.00:

            1) + Stefania i Walenty Palczowscy; 2) + Stanisław Orzech – int. od kolegów i koleżanek z pracy syna Bogdana;

 

niedziela (2 kwietnia):

     7.30 –   W int. parafian;

     10.30  –   1) + Bronisława Lech – w 1 rocznicę śmierci  i + Józef Lech; 2) + Stanisław Orzech – int. od Zakładu Pogrzebowego Orkus;

     14.00  –  O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Agnieszki i Wiesława z rodziną;