12. 03. 2017                                          OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.      Dzisiejsza niedziela to niedziela Misyjna – Ad Gentes – po Mszy św. istnieje możliwość wsparcia misji Kościoła poprzez ofiarę do puszki. Można tę ofiarę potraktować jako jałmużnę wielkopostną. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

2.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Wąs, Kamiński, Bożek, Tereszkiewicz i Bojda.

3.      Różaniec przed sumą 19 marca poprowadzi Róża pani Anieli Noga.

4.      Składam serdeczne podziękowanie wszystkim rodzicom bierzmowanych, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Bierzmowania. Szczególnie paniom Agnieszce Rogala, Marzenie Pasierb, Iwonie Noga i Jolancie Wojewódka. Wszystkim Rodzicom Bóg zapłać za dar złożony dla parafii z racji przystąpienia ich pociech do bierzmowania a jest nim komplet nowych pelerynek, w których służą przy ołtarzu ministranci.

5.      W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

6.      Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00 i o godz. 20.00. Po Mszy św. do godz. 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.      Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.

8.      W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. Na tę Mszę św., z racji Uroczystości św. Józefa, szczególnie zapraszam wszystkich mężczyzn. Będziemy się wspólnie modlić o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla wszystkich mężczyzn z naszej parafii.

9.      III sobota miesiąca – zapraszam do modlitwy w nowennie do św. Jana Pawła II.

10. III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.

11. W odpowiedzi na wiele próśb, z którymi spotykałem się szczególnie podczas kolędy, by zabezpieczyć nasz cmentarz przed coraz częstszymi kradzieżami, oraz poprzez fakt, że cmentarz stał się miejscem podejrzanych, nocnych  spotkań, rozpoczęły się prace przygotowujące do zamontowania na cmentarzu monitoringu. W najbliższy piątek, dzięki życzliwości Spółdzielni Wist zostanie położony kabel łączący cmentarz z plebanią. W związku z tym zwracam się z prośbą do mężczyzn o pomoc, aby ci, którzy mogą, przyszli w piątek na godz. 12.00 z łopatami, by móc sprawnie zasypać rowek.

12. W sobotę na Mszę św. i spotkanie zapraszam Parafialny Zespół Akcji Katolickiej.

13. Od przyszłej niedzieli  Caritas parafialna będzie sprzedawać 'Baranki’, palmy i inne asortymenty świąteczne.

14. Sołtys Łukawca informuje o możliwości wpłaty 1 i kolejnych rat podatku rolnego i od nieruchomości, oraz Spółki Wodnej w następujących terminach: 1) Budynek byłego Przedszkola na Golonkówce – 15 marca (środa) od 8.30 do 12.30; 2) Dom Strażaka – 15 marca (środa) od 14.00 do 17.30; 3) Dom Ludowy Łukawiec Dolny – 16 marca (czwartek) od 13.00 do 17.30.

15. Od poniedziałku do środy w Zespole Szkół w Łukawcu odbędą się Rekolekcje Szkolne. W poniedziałek i wtorek zajęcia będą trwały do godz. 12.00 (Świetlica pracuje normalnie) a w środę zakończenie Rekolekcji w kościołach Łukawca: Dolnego o godz. 15.00 i Górnego o godz. 17.00. Szczegóły na Fanpage’u Parafii i w gablocie.

 

 

 

Intencje mszalne (13 marca – 19 marca):

 

poniedziałek (13 marca) – godz.  17.00:

     + Kazimierz Ząbek – od mieszkańców Kłapówki;

 

wtorek (14 marca) – godz.  17.00:

            + Tadeusz Domino – w 8 rocz. śmierci

 

środa (15 marca) – godz.  17.00:

     + Aleksander i Tadeusz Pieczonka;

 

czwartek (16 marca) – godz.  17.00:

            + Barbara Piotrowska;

           

piątek (17 marca) – godz.  17.00:

             + Aniela i Wincenty Rogala;

 

sobota (18 marca) – godz. 17.00:

            1) + Marek – w rocz. śmierci; 2) + Maria i Stanisław Noga – w 3 rocz. śmierci Marii;

 

niedziela (19 marca):

     7.30 –   W int. parafian;

     10.30  –   1) Józef Więcek – int. od syna z rodziną; 2) W int. Elżbiety Mazur – o umocnienie i wszelkie potrzebne łaski w ciężkiej chorobie;

     14.00  –  + Józef Gaweł – w rocz. śmierci;