5. 03. 2017                                            OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Michałek, Tomaka, Kamiński, Sierżęga, Głowiak.

2.      Różaniec przed sumą 12 marca poprowadzi Róża pani Anieli Michałek.

3.      We wtorek o godz. 17.00 uroczysta Msza św., przewodniczył jej będzie ks. Bp Jan Wątroba, podczas której udzieli Sakramentu bierzmowania młodzieży z 4 parafii: Łąka, Łukawiec Dolny, Łukawiec Górny i Trzebownisko.  Młodzież przystępującą do sakramentu bierzmowania polecam modlitwie wszystkich parafian.

4.      W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy – szczególnie tego dnia wszystkie kobiety i tych, którzy dobrze życzą wszystkim kobietom.

5.      Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00 na to nabożeństwo szczególnie zapraszam dzieci ze SP. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które zapraszam szczególnie młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną oraz  osoby pracujące.

6.      Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.

7.      W sobotę na Mszę św. i spotkanie zapraszam Parafialny Zespół Caritas.

8.      Przyszła niedziela, II niedziela Wielkiego Postu to niedziela Misyjna – Ad Gentes – tego dnia przeprowadzana jest składka do puszek na cele misyjne. Można tę ofiarę potraktować jako jałmużnę wielkopostną.

9.      Zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę potrwają do 26 marca. Po tym terminie do naszej grupy pielgrzymkowej dobierzemy osoby spoza parafii.

10. Od 1 do 17 marca trwa rekrutacja dzieci po raz pierwszy zapisywanych do przedszkola. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Zespołu Szkół w Łukawcu i w sekretariacie.

11. Ogłoszenie sołtysa wsi Łukawiec: 5 marca (niedziela), w Domu Strażaka odbędzie się zebranie wiejskie. 1 termin o godz. 16.00, 2 termin o godz. 16.30. Zachęcam do udziału tym bardziej, że zebranie będzie dotyczyć budżetu sołectwa na rok 2017.

 

 

Intencje mszalne (6 marca – 12 marca):

 

poniedziałek (6 marca) – godz.  17.00:

     + Kazimierz Ząbek – od koleżanek i kolegów ze SP;

 

wtorek (7 marca) – godz.  17.00:

            1) W Intencji Bierzmowanych – o łaskę życia w świetle Ducha Świętego; 2) + Zbigniew Grzesik i o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Janiny;

 

środa (8 marca) – godz.  17.00:

     + Wincenty i Honorata;

 

czwartek (9 marca) – godz.  17.00:

            + Maria i Walenty Bieniasz;

           

piątek (10 marca) – godz.  17.00:

             + Emilia Pokrzywa – int. od wnuków Piotra i Ani;

 

sobota (11 marca) – godz. 17.00:

            + Genowefa Tomaka;

 

niedziela (12 marca):

     7.30 –   W int. parafian;

     10.30  –   1) Stanisława i Stanisław Orzech; 2) + Kazimierz Ząbek – od mieszkańców Kłapówki;

     14.00  –  + Emilia Pokrzywa – int. od Róży Janiny Drzał;