13. 11. 2016                                          OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

1.      Dzisiaj, 13 listopada  przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Pokój dla Iraku”. Przed kościołem przeprowadzana jest składka do puszek na pomoc chrześcijanom w Iraku. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

2.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę 150 zł. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Chorzępa, Noga, Stawarz, Chmiel, Porada. 

3.      Różaniec przed sumą 20 listopada  poprowadzi Róża pani Janiny Drzał.

4.      W środę 16 listopada będziemy obchodzić wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia. Szczególnie więc zapraszam na  Nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia. Tego dnia wprowadzimy do naszego kościoła nowy obraz Matki Miłosierdzia i dokonamy jego poświęcenia.

5.      W czwartek, 17 listopada, o godz. 19.00 w naszym kościele parafialnym odbędzie się dekanalna adoracja Najświętszego Sakramentu, która stanowić będzie tzw. „most modlitewny” między naszą parafią a Seminarium Duchownym w Rzeszowie. My będziemy się modlić w intencji kapłanów, kleryków, o nowe powołania, a wspólnota seminaryjna tego dnia będzie się modlić w intencji naszej parafii.  Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę wraz z kapłanami naszego dekanatu. W związku z tym, tego dnia Msza św. będzie o godz. 18.30 a po niej adoracja Jezusa Eucharystycznego.

6.      W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca i III sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam na nowennę do Miłosierdzia Bożego i nowennę do św. Jana Pawła II.

7.      Dziękuję organizatorom i wszystkim uczestnikom obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Dziękuję za modlitwę, za obecność  i za  wywieszone flagi narodowe.

8.      Trwa nowenna przed jubileuszowym aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W sobotę, 19 listopada, w Łagiewnikach ten akt zostanie dokonany przez Episkopat Polski i przedstawicieli władz państwowych. W niedzielę, 20 listopada, akt ten zostanie dokonany we wszystkich parafiach Polski,  także w naszej parafii zostanie on odczytany na zakończenie wszystkich Mszy św. Uroczystości te zostaną poprzedzone dniem pokuty i postu w piątek, 18 listopada. Zachęcam do podejmowania umartwień i do modlitwy tego dnia.

9.      Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 4 514 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.

10. Ogłoszenie Sołtysa Łukawca: We wtorek, 15 listopada, zbierana będzie 4 rata podatku rolnego i od nieruchomości: I. W budynku byłego przedszkola na Golonkówce – od 8.00 do 10.00; II. Dom Strażaka – od 11.00 do 13.00; III. Dom Ludowy, Łukawiec Dolny – od 14.00 do 16.00.


 

Intencje mszalne (14 listopada – 20 listopada):

           

poniedziałek (14 listopada) – godz.  17.00:

          + Genowefa Tomaka  – int. od Róży p. Józefy Miś;

     + Jacek Gaweł – gr. (2);

 

wtorek (15 listopada) – godz.  17.00:

            + Anna i Józef Drzał – w rocz. śmierci Józefa;

            + Stanisław Gancarz – w 30 dz. od śmierci;

            + Jacek Gaweł – gr. (3);

 

środa (16 listopada) – godz.  17.00:

            + Jacek Gaweł;

            + Jacek Gaweł – gr. (4);

           

czwartek (17 listopada) – godz. 18.30:      

            + Jan i Bronisława Wiercioch;

            + Jacek Gaweł – gr. (5);

 

     – piątek (18 listopada) – godz. 17.00:

            + Edward i Kazimiera Chmiel;

            + Jacek Gaweł – gr. (6);

 

sobota (19 listopada) – godz. 17.00:

            + Tadeusz Dziedzic – w rocz. śmierci;

            + Jacek Gaweł – gr. (7);            

 

     – niedziela (20 listopada):

     7.30  –    W int. parafian;

     10.30  –   + Józef Chmiel;

     14.00  –  + Józef Ślęzak – w 2 rocz. śmierci;

                               + Jacek Gaweł – gr. (8);