14. 08. 2016                                              OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.             Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. Za wystrój kościoła dziękuję nowożeńcom: Michałowi i Alicji Tuszyńskim. Życzymy im Bożego błogosławieństwa oraz samych radosnych i pełnych pokoju dni w czasie ich wspólnego małżeńskiego życia. Dziękuję pani Agnieszce Rogali za dekorację na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Smyczek, Szuberla, Sołtys, Sobolewski i Sobolewski

2.             Różaniec przed sumą  15 sierpnia  poprowadzi Róża pani Alfredy Miś, a 21 sierpnia Róża pani Janiny Drzał.  

3.             W poniedziałek –  15 sierpniaUroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 7.30, 10.30 i 15.00. Na sumie o 10.30 poświęcimy wieńce, które będą znakiem naszej wdzięczności wobec Boga za Jego Opatrzność – pełną miłosierdzia troskę o nas i za Jego błogosławieństwo w naszej pracy. Przed sumą uroczyste wejście w wieńcami. Proszę aby delegacje z wieńcami przed Mszą św. zgromadziły się przed zakrystią. Zachęcam również do przygotowania uroczystej procesji z darami –  z tym, co symbolizować będzie owoc pracy naszych rąk. Na każdej Mszy św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów.

4.             W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.

5.             W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca – zapraszam do modlitwy i wypraszania potrzebnych łask w Nowennie do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.

6.             Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.

 

7.            Zapraszam do udziału w pielgrzymce parafialnej do Kotliny Kłodzkiej. Planujemy pielgrzymkę na dni 17-18 września (sobota-niedziela). Zapisy w zakrystii. 

 

Intencje mszalne (15 sierpnia – 21 sierpnia):

           

poniedziałek (15 sierpnia):

     7.30  –    W int. parafian;

     10.30  –   + Maria i Fabian Wiercioch;

14.00  –  + Maria Noga – w dniu imienin – int. od syna Bogdana z rodziną;

 

wtorek (16 sierpnia) – godz.  18.00:

            + Elżbieta Gancarz – int. od koleżanek i kolegów z pracy;

    

środa (17 sierpnia) – godz. 18.00:

            + Marian Kasiak;

    

czwartek (18 sierpnia) – godz. 18.00:

            + Franciszek, Aniela i Józef Guzy;

 

     – piątek (19 sierpnia) – godz. 18.00:

             + Maria i Władysław Chmiel;

 

sobota (20 sierpnia):

            Godz. 14.00 – Msza św. ślubna Kingi Rzeszutek i Andrzeja Kowolik;

            Godz. 18.00 – + Antonina i Onufry Michałek oraz + Anna i Andrzej Miś;

     – niedziela (21 sierpnia):

     7.30  –    + Maria Litwin – int. od męża;
10.30  –   W int. Natalii – z okazji 2 Urodzin, w podziękowaniu za dar życia, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Miłosierdzia;

 

            14.00  –  W int. parafian;