24. 07. 2016                                              OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

1.            Dzisiaj, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, poświęcenie pojazdów mechanicznych. Modlić się będziemy o bezpieczeństwo na drogach i o szczęśliwą jazdę dla wszystkich kierowców. Poświęcenie pojazdów odbywać się będzie przy wyjeździe z placu kościelnego, obok tablicy ogłoszeń. Ofiary składane z tej okazji zostaną przekazane na pomoc misjonarzom w ramach akcji prowadzonej przez MIVA Polska.

2.             Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. Za wystrój kościoła dziękuję nowożeńcom: Marzenie i Marcinowi Bieniasz. Życzymy im Bożego błogosławieństwa oraz samych radosnych i pełnych pokoju dni w czasie ich wspólnego małżeńskiego życia. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Rejman, Peszko, Grata, Wantrych i Tomaka

3.             Różaniec przed sumą 31 lipca poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.  

4.             We wtorek  (26 lipca) i w czwartek (28 lipca) Msze św. w  naszym kościele parafialnym będą rano, o godz. 8.00.

5.            Ks. Roman Nowak, misjonarz z Madagaskaru, składa serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary złożone na rzecz jego działalności na misjach. Z mojej strony również serdecznie dziękuję za ofiarność.

6.           Składam również serdeczne „Bóg Zapłać” panom: Zbigniewowi Murias, Adamowi Miś, Marcinowi Więcek i Stanisławowi Więcek za ofiarę pieniężną i za prace związane z placem postojowym. Dziękuję wszystkim, którzy składają ofiary na wypłacenie prac a szczególnie tym, którzy anonimowo, dają wyraz swojej szczodrobliwości.

7.             W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.

8.             W środę, na godzinę 19.00, zapraszam wszystkich członków Rady Parafialnej, na krótkie spotkanie. Bardzo proszę o obecność.

 

9.           Trwają Światowe Dni Młodzieży w diecezjach. W Krakowie rozpoczną się one we wtorek, 26 lipca, Mszą św. otwarcia na Błoniach Krakowskich o godz. 17.30. W sobotę (30 lipca) -czuwanie z Ojcem św., a w niedzielę – Msza św. posłania. Od środy do niedzieli (27-31 lipca) będzie w Polsce Ojciec Święty Franciszek (Kraków, Jasna Góra, Auschwitz – Birkenau). Zachęcam do towarzyszenia Ojcu Świętemu i młodym modlitwą oraz poprzez media.  TVP, Telewizja Trwam, Radio Maryja, Radio Via  i inne rozgłośnie  będą transmitować większość uroczystości.

 

Intencje mszalne (25 lipca – 31 lipca):

           

poniedziałek (25 lipca) – godz.  18.00:

            + Czesława Kamińska – w rocznicę urodzin – int. od wnuczki;
       + Janina Bieniek (gr. 16)

 

wtorek (26 lipca) – godz.  8.00:

            + Elżbieta Gancarz – int. od Zofii Byjoś z rodziną;

            + Janina Bieniek (gr. 17)

 

środa (27 lipca) – godz. 18.00:

            Dziękczynna: za zdrowie i za wszelkie otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Miłosierdzia nad rodzicami i dziećmi;

             + Janina Bieniek (gr. 18);

 

czwartek (28 lipca) – godz. 8.00:

            Dziękczynna, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny i szczęśliwe rozwiązanie dla córki;

            + Janina Bieniek (gr. 19)

 

     – piątek (29 lipca) – godz. 18.00:

            +Andrzej i Katarzyna Polak

            + Janina Bieniek (gr. 20)

 

sobota (30 lipca) – godz. 18.00:

            + Maria Kłęk – w rocznicę śmierci;
       + Janina Bieniek (gr. 21)

 

     – niedziela (31 lipca):

     7.30  –   + Genowefa Tomaka – int. od p. Anieli Domino
10.30  –  + Tadeusz i Emilia Noworól

 

14.00  –  W int. parafian