8. 05. 2016                                              OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.   Dzisiaj, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po Mszy św. o godz. 10.30 udamy się z procesją na cmentarz.

2.   Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. Za wystrój kościoła dziękuję nowożeńcom: Natalii i Damianowi Kowal. Życzymy im Bożego błogosławieństwa oraz samych radosnych i słonecznych dni w czasie ich wspólnego małżeńskiego życia. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Harko, Więcek, Pachorek, Pudło i Nowak.  

3.   Różaniec przed sumą 15 maja poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej.

4.   Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność w czasie zbiórki do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. 

5.   Bardzo dziękuję za wszystkie wywieszone flagi narodowe na czas Dnia Flagi i Święta Narodowego. Miło było jechać przez parafię i widzieć  ten wyraz naszego szacunku do symbolu narodowego i naszego patriotyzmu.

6.   Dziękuje wszystkim mężczyznom, którzy pracowali w sobotę przy przygotowywaniu do utwardzenia placu postojowego. Dziękuję panu Kazimierzowi Nowakowi i panu Januszowi Koniowi za koordynowanie prac. Serdeczne Bóg zapłać za to chwalenie Pana Boga pracą własnych rąk – jest to też wyraz męskiej pobożności.

7.   Trwają nabożeństwa majowe – gorąco zapraszam do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

8.   W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława – Patrona Polski – przeniesiona z niedzieli.  

9.   W środę nabożeństwo majowe tego dnia będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia.

10.   W następną niedzielę świętować będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Pamiętajmy o udekorowaniu domów.

11.   Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. W najbliżej przyszłości czekają nas prace przy utwardzeniu placu.  Ufam, że uda nam się zebrać potrzebną sumę.

12.   26 maja obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Z procesją udamy się w kierunku Terliczki. Chciałbym gorąco prosić o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz proszę, aby  przygotowali: Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Łukawianie; drugi proszę, aby przygotowały panie z Róży pani Zofii Jankowskiej; trzeci ołtarz proszę, aby przygotowali druhowie i druhny z OSP w Łukawcu i czwarty ołtarz proszę, aby przygotowali Rodzice tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych.

13.   Ogłoszenie pana Sołtysa wsi Łukawiec: wpłaty 2 raty podatku rolnego i od nieruchomości będą przyjmowane w następujących terminach: 1) Dom Kultury Golonkówka, 13 maja (piątek), od 8.00 do 11.30; 2) Dom Strażaka, 14 maja (sobota),od 8.00 do 11.30; 3) Dom Ludowy Łukawiec Dolny, 14 maja (sobota), od 13.00 do 16.30.

14.   W niedzielę, 15 maja, odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie przy kościele OO. Bernardynów o godz. 15.00, zakończenie na Rynku. Gościem specjalnym Marszu będzie prof. Bogdan Chazan. Zapraszamy do licznego udziału.

15.   Biskup Rzeszowski postanawia, by we wszystkich parafiach zorganizować zbiórkę do puszek w niedzielę, 22 maja, na pomoc dla parafii Ekwadoru, w których pracują nasi misjonarze, a które przeżyły trzęsienie ziemi. Ofiary należy przekazać w Kurii lub na konto Diecezji. Ks. Dariusz Miąsik w liście pisze: „Pokrótce postaram się opisać sytuację w mojej parafii Calceta. Trzęsienie ziemi spowodowało śmierć 9 osób a ponad 50 jest poważnie rannych i przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. W samym centrum zburzonych całkowicie jest co najmniej 50 domów. Ponadto wiele domów ucierpiało wewnątrz – poburzone ściany, zapadnięte podłogi. Szacuje się, że takich domów poważnie uszkodzonych jest co najmniej 300. Do parafii należą ponadto 22 okoliczne wioski. Bardzo trudno jest oszacować straty w tych wioskach. Wielu ludzi nie może mieszkać w swoich domach”.

 

Intencje mszalne (9 maja – 15 maja):

           

poniedziałek (9 maja) – godz. 18.00:

            + Emilia Jałówka – int. od Zakładu Pogrzebowego Orkus

 

wtorek (10 maja) – godz. 18.00:

            O zdrowie dla Asi

 

środa (11 maja) – godz. 18.00:

             + Maria Michałek, + Bronisława Skiba, + Władysława Ciasnocha

 

czwartek (12 maja) – godz. 18.00:

            + Stanisław Orzech – int. od kolegów i koleżanek z pracy

 

     – piątek (13 maja) – godz. 18.00:

            + Emilia Jałówka – w 1 rocz. śmierci

 

sobota (14 maja) – godz. 18.00:

            Z Róży Janiny Drzał – o miłosierdzie Boże dla naszej Ojczyzny i dla naszej parafii

 

     – niedziela (15 maja):

     7.30  –   + Genowefa i Józef Kuźniar
10.30  –  + Aniela, Józef i Emilia

14.00  –  W int. parafian