1. 05. 2016                                              OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.   Dzisiaj, w odpowiedzi na prośbę Ojca Świętego Franciszka, przeprowadzamy w naszej parafii zbiórkę do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe.

2.   Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, zakupione kwiaty oraz za ofiarę. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Pudło, Bosak, Stopa, Drupka, Litwicki.  

3.   Różaniec przed sumą 3 maja poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela i 8 maja Róża pani Marii Myrda.

4.   Poniedziałek – 2 maja – Dzień Flagi Narodowej. Także z racji wtorkowego święta zachęcam do wywieszenia naszych Narodowych Flag. Od poniedziałku do środy trwać będą tzw. Dni Krzyżowe – modlić się będziemy o obfite plony ziemi o Boże błogosławieństwo w pracy (nie tylko na roli).

5.   Wtorek3 majaUroczystość NMP Królowej Polski i Święto Narodowe Konstytucji 3 maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na sumie, o godz. 10.30, piętnaścioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej. Polecam je modlitwom całej parafii.

6.   W środę – 4 maja – wspomnienie św. Floriana. Święto patronalne wszystkich strażaków. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam wszystkich członków OSP – także tych już w stanie spoczynku. Nabożeństwo majowe tego dnia będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia.

7.   I Czwartek miesiąca – zachęcam do modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

8.   I piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość prywatnej adoracji. Od godz. 16.30 możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadać będzie kilku kapłanów. W piątek rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

9.   I sobota miesiąca – na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe i tych, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

10.   W sobotę, 7 maja, na godz. 9.00 chciałbym zaprosić mężczyzn z naszej parafii mieszkających od kościoła do końca na czyn społeczno – parafialny. Będą to prace przygotowawcze do utwardzenia placu postojowego. Osobami koordynującymi prace będą: pan Kazimierz Nowak, pan Janusz Koń i pan Mariusz Więcek. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za to chwalenie Pana Boga pracą.

11.   W następną niedzielę świętować będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 10.30 (jeśli tylko dopisze pogoda) pójdziemy z procesją na cmentarz, aby naszym bliskim zmarłym, poprzez naszą modlitwę, zanieść tę radosną nowinę, że Jezus poszedł do nieba, aby nam wszystkim przygotować tam miejsce.

12.   7 maja Dzieci Pierwszokomunijne wraz ze swoimi Rodzicami udają się na jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę. Jest jeszcze 8 miejsc wolnych w autokarze. Koszt 60 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 5.00, powrót ok. godz. 22.00. Chętnych zapisujemy w zakrystii. 

 

Intencje mszalne (2 maja – 8 maja):

           

poniedziałek (2 maja) – godz. 18.00: 

            + Emilia Jałówka – int. od sąsiadów

 

wtorek (3 maja): 

     7.30  –   + Helena i Wincenty Kokoszka – w 25 rocz. śmierci – int. od wnuka
10.30  –  W int. Dzieci Pierwszokomunijnych

       14.00  –  + o. Ludwik Wiercioch – w rocz. śmierci.

 

środa (4 maja) – godz. 18.00:

            1) Z Róży p. Janiny Chmiel – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych; 2) W int. członków OSP w Łukawcu – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia oraz św. Floriana o raz o wieczną szczęśliwość dla zmarłych strażaków z naszej OSP.

 

czwartek (5 maja) – godz. 18.00:

            + Mieczysław – w 3 rocz. śmierci

 

     – piątek (6 maja) – godz. 18.00:

            + Maria i Wincenty Gaweł

 

sobota (7 maja):

            Godz. 13.00 – Msza św. ślubna Natalii Kurcek i Damiana Kowala

            Godz. 18.00 – Z Róży p. Marii Myrda – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych

 

     – niedziela (8 maja):

     7.30  –   W int. parafian
10.30  –  1) + Stanisław Kwiatkowski – int. od córki Iwony z rodziną; 2) + Emilia Jałówka – int. od koleżanek i kolegów z Sanepidu;

14.00  –  + Józef Ślęzak