6. 03. 2016                                OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za ofiarę. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Orzech, Koszela, Kogutek, Grata, Tomaka.  

2.      Różaniec przed sumą 13 marca poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.

3.      We wtorek, 8 marca, przeżywać będziemy dzień wizyty ks. Biskupa. Odwiedzi nas ks. Bp Edward Białogłowski.
Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 8.00, na którą ks. Biskup zaprasza wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. wieczorem, a w szczególności wszystkich członków Róż Różańcowych.
Od godz. 9.30 – wizyta w Zespole Szkół w Łukawcu.
Na godz. 16.45 ks. Biskup zaprasza do kościoła na spotkanie członków wszystkich działających przy parafii grup duszpasterskich, dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych: Oaza, KSM, LSO, Caritas, Akcja Katolicka, Rada Duszpasterska oraz rodziców kapłanów pochodzących z naszej parafii. Przedstawiciele grup przedłożą ks. Biskupowi sprawozdanie ze swojej działalności.
O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pontyfikalna połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania 13 młodym członkom naszej parafii. Na tę Mszę św. zapraszam wszystkich i wszystkie grupy działające na terenie naszej parafii: OSP z pocztem sztandarowym, Koło Gospodyń Wiejskich – panie z KGW proszę, aby w procesji z darami przyniosły kosz z owocami; zapraszam Zespół Łukawianie – ich proszę, aby  przynieśli w procesji z darami chleb. Zapraszam na naszą wspólną modlitwę i dziękczynienie Bogu za dar parafii w naszej miejscowości. Na Mszach św. będzie zbierana składka, decyzją Biskupa przeznaczona na Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży i na Misje.

4.      W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam do przedstawiania swoich intencji, abyśmy mogli je wspólnie omadlać.

5.      W czwartek o godz. 18.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie odbędzie się drugie spotkanie przedpielgrzymkowe dla tych, którzy 13 kwietnia wybierają się na pielgrzymkę do Rzymu. Ostatnie spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 31 marca, po świętach.

6.      W piątek o godz. 17.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. rozpoczynająca nasze Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi Ks. Jan Kobak – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 19.30. O godz. 19.30 rozpocznie się Dekanalne Spotkanie Młodzież „Serce 2.0”, na które zapraszam wszystkich młodych z naszej parafii, szczególnie tych, którzy są zainteresowani uczestnictwem w ŚDM w Krakowie. Program Spotkania: 19.30 – wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi; 20.00 – Droga Krzyżowa; 20.30 Msza Święta z kazaniem dla młodzieży;  

7.      Sobota – drugi dzień naszych rekolekcji – o godz. 9.00 Msza św. z nauką dla osób starszych
i chorych.  O godz. 17.00 Msza św. z nauką ogólną. Po niej nauka stanowa dla małżeństw.

8.      W niedzielę Msze św. i Gorzkie Żale jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu.

9.       W poniedziałek Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 i spowiedź rekolekcyjna – od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać panom Józefowi i Jackowi Chorzępom, a przede wszystkim panu Zbigniewowi Rydzowi za odnowienie krzyży i pasyjek i tabernakulum.

11. Dyrekcja ZS w Łukawcu ogłasza zapisy dzieci do Przedszkola. Szczegóły w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.

12. Sołtys Łukawca informuje o możliwości wpłaty 1 i kolejnych rat podatku rolnego, od nieruchomości, oraz Spółki Wodnej w następujących terminach: 1) Dom Kultury Golonkówka – 11 marca (piątek) od 8.00 do 12.30; 2) Dom Strażaka – 12 marca (sobota) od 8.00 do 12.30; 3) Dom Ludowy Łukawiec Dolny – 14 marca (poniedziałek) od 12.00 do 17.00.

13. Ruch Światło-Życie zaprasza na wielkopostne czuwanie modlitewne, które odbędzie się 12.03.16r. (sobota) w kościele p.w. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 19.15. W programie przewidziano: zawiązanie wspólnoty, konferencję tematyczną oraz oddanie szczególnej czci Jezusowi cierpiącemu na krzyżu. Zakończenie przewidywane jest ok. godz. 21-szej. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę.

14. W sobotę 12 marca b.r. ks. Grzegorz Złotek po raz kolejny organizuje turystyczną drogę krzyżową – tym razem na szczyt Mogielicy (1171 m.) w Beskidzie Wyspowym. Wyjazd o 6.00 z parkingu obok kościoła św. Józefa na Staromieściu. Koszt 50 zł. Zapisy u ks. Grzegorza telefon: 502-93-00-83. Zapraszamy wprawnych turystów.

15. W Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny w Rzeszowie – Przybyszówce w dniach od 11 – 13.03.2016 r odbędą się dni formacyjne dla zastępowych I-go i II stopnia KSM. Zapraszamy do udziału młodzież, która ukończyła 16. rok życia. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę obiadem. Natomiast  w dniach 18 – 20 marca 2016 r. odbędą się rekolekcje dla młodzieży. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę w katedrze ok. godz. 13.30. Należy zabrać ze sobą Pismo św. oraz śpiwór. Zgłoszenia: Ks. Paweł Tomoń  – tel. 17 8512 051, 604 051 775  lub Zarząd KSM tel. 606 230 803.

16. W sobotę, 12 marca, w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się XII Kongres Nauczycieli pt. „Wychowanie i kształcenie. Ale dla kogo?”. W programie: ks. dr P. Drąg ( Edukacja i wychowanie. Zadanie świeckich w Kościele i w świecie), p. Dorota Tułasiewicz (bł. Natalia Tułasiewicz – patronką nauczycieli?) oraz dyskusja o roli świętego patrona i modlitwy w wychowaniu i samowychowaniu. Rozpoczęcie o godz. 9.30. Koszt: 20 zł. Zgłoszenia w PCEN (tel. 17 – 85 340 97; biuro@pcen.pl). Informacja: ks. Janusz Podlaszczak (tel. 602 – 66 76 94).

17. Dom Diecezjalny Tabor, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam, Fundacja Charismata im. św. Pawła Apostoła oraz Męska Grupa zapraszają na 5. Męskie rekolekcje w dniach 14 – 16 marca o godz. 20.00 w auli DD Tabor. Konferencje wygłosi Marcin Jakimowicz. W dniach 14 – 16 marca o godz. 18.00 w kaplicy DD Tabor odbędą się rekolekcje dla kobiet. Konferencje wygłosi Marcin Jakimowicz.

18. Zapraszamy w piątek, 18 marca na Ekstremalną Drogę. Rozpoczęcie w rzeszowskiej Farze Mszą św. o godz. 20.00, po niej wyjście grup w kierunkach: Dukla, Czudec, Leżajsk, Mielec, Borek Stary, Krosno. Informacje i zgłoszenia na stronie www: www.edk.org.pl oraz w domu katechetycznym parafii Farnej w dniu wyjścia.

 

Intencje mszalne (7 marca – 13 marca):

               

poniedziałek (7 marca) – godz. 17.00: 

     1) + Cecylia Urban – int. od Wiesława Porady z rodziną; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (22)

 

wtorek (8 marca) – godz. 18.00: 

     1) O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę MB Miłosierdzia dla Beatki z okazji imienin i 10 urodzin; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (23)

    
środa (9 marca) – godz. 17.00:

1) +Tadeusz Domino – w 7 rocz. śmierci; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (24)

 

czwartek (10 marca) – godz. 17.00:

     1) + Bronisław Barłoga; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (25)

 

piątek (11 marca) – godz. 17.00:

     1) +Wincenty i Honorata; 2) + Cecylia Urban – int. od rodz. Baranów z Trzciany; 3) + Genowefa Tomaka – poza parafią (26)

 

sobota (12 marca) – godz. 17.00:

     1) + Bożena Jankowska – z okazji imienin – int. od męża z dziećmi; 2) + Cecylia Urban – int. od Marii i Lidii Paśkiewicz; 3) + Genowefa Tomaka – poza parafią (27)

 

niedziela (13 marca):
     7.30  –   W int. parafian;
     10.30  –  1) + Genowefa Tomaka – int. od rodz. Ozgów; 2) + Genowefa Tomaka – greg. (28); 3) +Cecylia Urban – int. od Jerzego Chmiela z rodziną;

 

     14.00  –  + Józef i Emilia Barszczowscy – w rocz. śmierci Józefa;