21. 02. 2016                                                 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.      Przeżywamy Niedzielę „Ad Gentes”, Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W naszej parafii dzisiaj składka inwestycyjna – serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

2.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za ofiarę 150 zł. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Kuźniar, Orzech, Grzebyk, Gancarz i Chmiel.  

3.      Różaniec przed sumą 28 lutego poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.

4.     W poniedziałek i wtorek Msza św. o godz. 7.30 – w pozostałe dni o godz. 17.00.

5.     W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia.

6.     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.

7.     Serdecznie zapraszam na pierwsze spotkanie nowo powstałej grupy formacyjnej KRĄG BIBLIJNY w sobotę 27 lutego po Mszy Świętej. Zaproszenie to kieruję do każdego, kto chce wspólnie rozważać Słowo Boże, pogłębić swoją wiedzę oraz znaleźć odpowiedzi na pytania, które pojawiają się podczas lektury Pisma Świętego. Wszystkich, którzy będą chcieli uczestniczyć w najbliższym spotkaniu proszę, by wzięli ze sobą Pismo Święte.

8.     W następną niedzielę  na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam szczególnie dzieci.

9.     Składam podziękowanie rodzinie Porada za ufundowanie nowego chodnika do prezbiterium i firanek do okien. Serdeczne Bóg Zapłać.

10. W dniach 20-26 lutego 2016 r. zapraszamy do kościoła dolnego  p.w. Chrystusa Króla w Rzeszowie do obejrzenia wystawy „Żołnierze Niezłomni” (przygotowanie: IPN O/Rz).

11. Dom Diecezjalny Tabor oraz Wspólnota „Miriam” Odnowa w Duchu Świętym zapraszają 27 lutego, godz. 18,00 do Domu Diecezjalnego Tabor na „Wieczory Charyzmatyczne”. W programie konferencja, Eucharystia, uwielbienie Boga, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, świadectwa.

12. Parafia Garnizonowa w Rzeszowie  wraz z żołnierzami 21 Brygady Strzelców Podhalańskich
w Rzeszowie organizują Nocną Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa rozpoczyna się 25 lutego Mszą świętą w Kościele Garnizonowym o godz. 18.00, a zakończy w Sanktuarium Matki Bożej  w Czudcu około godz. 8.00 rano 26 lutego. Całość trasy wynosi 43 km. Na drogę powrotną zapewniony jest autokar. Serdecznie zapraszamy na drogę wszystkich o bardzo dobrej kondycji fizycznej. Zapisy w zakrystii parafii garnizonowej oraz internetowo.

13. Ogłoszenie Sołtysa wsi Łukawiec: 21 lutego (niedziela) o godz. 16.30 (jest to drugi termin) w Domu Strażaka odbędzie się Zebranie Wiejskie.

Pan Sołtys zaprasza do odbioru nakazów płatniczych podatku rolnego i nieruchomości: Dom Kultury Golonkówka – 26.02. (piątek) – od godz. 8.00 do godz. 11.30; Dom Strażaka – 26.02. (piątek) – od godz. 12.30 do godz. 16.00; Dom Ludowy – Łukawiec Dolny – 27.02. (sobota) – od godz. 9.00 do godz. 13.00.

 

 

 

 

Intencje mszalne (22 lutego – 28 lutego):

           

poniedziałek (22 lutego) – godz. 7.30: 

          1) + Cecylia Urban – int. od Czesława Chmiela; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (8)

 

wtorek (23 lutego) – godz. 7.30: 

          1) + Genowefa Tomaka – int. od córki Anny z rodziną; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (9)

         
środa (24 lutego) – godz. 17.00:

1) + Marian (w 6 rocz. śm.) i Katarzyna Kluz; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (10)

 

czwartek (25 lutego) – godz. 17.00:

          1) + Antonina i Franciszek Gaweł; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (11)

 

piątek (26 lutego) – godz. 17.00:

          1) +Kazimierz Urban – w 11 rocz. śmierci – int. od żony; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (12)

 

sobota (27 lutego) – godz. 17.00:

          1) +Genowefa Tomaka – int. od córki Małgorzaty; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (13)

 

niedziela (28 lutego):
          7.30  –   1) +Zofia, Józef i Franciszek Orzech; 2) + Genowefa Tomaka – greg. (14)
          10.30  –  1) Dziękczynno-błagalna w int. Mateusza; 2) W 18 rocznicę urodzin Bartosza – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

          14.00  –  W int. parafian;